Średniak z wyświetlaczem 240 Hz? Poznajcie Sharp AQUOS Zero 5G Basic

Średniak z wyświetlaczem 240 Hz? Poznajcie Sharp AQUOS Zero 5G Basic

Zwiększona częstotliwość odświeżania wyświetlacza staje się standardem zarówno we flagowcach jak i w mocniejszych średniakach niektórych firm. Sharp postanowił podejść jednak do tematu zupełnie inaczej. Japoński producent na swoim rodzimym rynku prezentuje smartfon nie będący królem wydajności, a jednocześnie oferujący wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie aż 240 Hz!

Sharp AQUOS Zero 5G Basic

Wprawdzie producent nie ujawnił jeszcze ceny tego sprzętu, a jego sprzedaż rozpocznie się w bliżej nieokreślonej przyszłości w samej Japonii, ale nowość ta jest na tyle ciekawa, że warto o niej wspomnieć. Przede wszystkim Sharp AQUOS Zero 5G Basic wyróżnia się na tle konkurencji częstotliwością odświeżania wyświetlacza. Już smartfony oferujące 90 Hz lub 120 Hz zapewniają zdecydowanie płynniejsze wyświetlanie treści, a 240 Hz powinno przenieść korzystanie z telefonu na jeszcze wyższy poziom. Sam ekran OLED ma przekątną 6,4 cala oraz rozdzielczość FullHD+. Nie zabrakło także czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem, a w jego górnej części możemy dostrzec wcięcie skrywające pojedynczy aparat 16,3 Mpix do zdjęć typu selfie.

Średniak z wyświetlaczem 240 Hz? Poznajcie Sharp AQUOS Zero 5G Basic

Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 765G. To oznacza, że Shark AQUOS Zero 5G Basic, jak sama nazwa wskazuje, został wyposażone w modem nowej generacji, który umożliwi użytkownikom łączność właśnie z sieciami 5G. W sprzedaży pojawi się wariant z 6 GB oraz 8 GB RAM-u, a na pliki japoński producent postanowił przeznaczyć 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach umiejscowiono natomiast trzy aparaty. Głównym jest matryca 48 Mpix o świetle f/1.8, a dodatkowymi obiektyw ultraszerokokątny 13 Mpix o świetle f/2.4 oraz teleobiektyw 8 Mpix. Sharp zdecydował się także na wykorzystanie tradycyjnego złącza słuchawkowego, modułu NFC, USB-C oraz na preinstalowanego Androida 11. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4050 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o nieznanej mocy.

Zobacz także: Xiaomi ma powody do zadowolenia. POCO X3 NFC cieszy się ogromną popularnością!

Zwiększona częstotliwość odświeżania nowym trendem?

Mam wrażenie, że możemy mówić już o nowej modzie na rynku mobilnym. Pierwszym smartfonem, z którego korzystałem ze zwiększoną częstotliwością odświeżania był realme X3 SuperZoom. I moim zdaniem rozwiązanie to jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu zyskujemy efekt zdecydowanie płynniejszej pracy urządzenia i tak naprawdę nie dziwi mnie to, że sami producenci coraz to częściej wykorzystują w swoich smartfonach właśnie ekrany ze zwiększoną częstotliwością odświeżania. Oczywiście z czasem technologia ta powinna być coraz to tańsza, a co za tym idzie także popularniejsza. Czekamy z niecierpliwością!

Co myślicie o Sharp AQUOS Zero 5G Basic? Czekacie na premierę tego sprzętu w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!