Średniopółkowy MediaTek Dimensity 720 5G zaprezentowany!

Średniopółkowy MediaTek Dimensity 720 5G zaprezentowany!

Dziś niespodziewanie firma MediaTek zaprezentowała światu nowy procesor stworzony z myślą o smartfonach ze średniej półki cenowej. Tajwański producent robi wszystko, aby nowe jednostki oferowały jak najwięcej w jak najniższej cenie. Czym wyróżnia się Dimensity 720 5G? Przyjrzyjmy się bliżej temu procesorowi!

MediaTek Dimensity 720 5G

Nowość tajwańskiego producenta została wyprodukowana w 7 nm procesie technologicznym TSMC. Dimensity 720 5G otrzymał także modem pozwalający na łączność z sieciami nowej generacji. Rozwiązanie to staje się coraz to popularniejsze nie tylko we flagowcach, ale także w sprzętach ze średniej półki cenowej. Rozwój sieci 5G na całym świecie jest coraz to szybszy i sami użytkownicy chcą tego typu urządzeń. MediaTek chwali się także technologią 5G UltraSave czyli specjalnie zaprojektowanym trybem, który automatycznie rozpoznaje sieci i zmienia parametry pracy, aby znacząco wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu.

Średniopółkowy MediaTek Dimensity 720 5G zaprezentowany!

Dimensity 720 5G składa się z dwóch rdzeni ARM Cortex-A76 o taktowaniu o częstotliwości 2 GHz oraz sześciu rdzeni ARM Cortex-A55 o identycznym taktowaniu. Procesor ten jest w stanie obsłużyć maksymalnie 12 GB RAM-u LPDDR4X, a na pliki użytkownika może zostać przeznaczona pamięć UFS 2.2. Nowa jednostka MediaTeka wspiera wyświetlacze o odświeżaniu na poziomie 90 Hz oraz wsparciem technologii HDR10+. Aparat główny wykorzystywany w smartfonach z MediaTek Dimensity 720 5G może mieć maksymalnie 64 Mpix.

Zobacz także: MediaTek może pracować nad budżetowym procesorem z modemem 5G

Nowa jednostka MediaTeka jest tak naprawdę najsłabszą jednostką z modemem 5G tego producenta. Bez wątpienia Dimensity 720 5G trafi do wielu modeli smartfonów, które zadebiutują nie tylko w samym Państwie Środka, ale także na rynku globalnym. Niestety, ale tajwańska firma nie ujawniła jakichkolwiek terminów premier pierwszy sprzętów z nową jednostką. Niemniej jednak bardzo często od wprowadzenia nowego procesora na rynek do momentu, gdy zobaczymy pierwsze sprzęty wykorzystujące to rozwiązanie nie mija zbyt wiele czasu. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o nowym procesorze MediaTeka? Czekacie na pierwsze smartfony z Dimensity 720 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!