Stabilna wersja WhatsApp z ciemnym motywem na Android i iOS w końcu dostępna

whatsapp motyw ciemny 1

Tak naprawdę o ciemnym motywie w WhatsApp słyszymy od dłuższego czasu. Oczywiście część użytkowników posiadających smartfony z Androidem mogła już z tego motywu korzystać w wersji beta aplikacji, ale dopiero teraz twórcy publikują stabilną wersję, która trafi zarówno na urządzenia z systemem z zielonym robocikiem jak i iOS.

Ciemny motyw w WhatsApp w końcu dostępny

Oczywiście, jak to zazwyczaj bywa, nie wszyscy użytkownicy otrzymują aktualizację w tym samym czasie. Co to oznacza? Jeśli nie widzicie możliwości aktualizacji WhatsApp w App Store lub Sklepie Play to musicie uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście można próbować odinstalowywać aplikację, czyścić jej dane czy szukać nowszej wersji w sieci, ale według zapewnień twórców w ciągu najbliższych kilku dni każdy z użytkowników będzie mógł cieszyć się stabilną wersją WhatsApp z ciemnym motywem. Co ciekawe tryb ten będzie dostępny dla wszystkich osób posiadających smartfony z Androidem czy iOS, a nie tylko tych, których urządzenia otrzymały aktualizację do najnowszej wersji systemu.

Stabilna wersja WhatsApp z ciemnym motywem na Android i iOS w końcu dostępna

Z przypadku Androida 10 czy iOS 13 WhatsApp automatycznie przełączy się w trym ciemny w momencie, gdy ustawimy taki motyw w ustawieniach systemowych naszego telefonu. Osoby z starszymi wersjami systemu muszą ręcznie wejść w ustawienia w samej aplikacji oraz wybrać interesujący ich motyw. Twórcy WhatsApp zaznaczają, że wprowadzenie ciemnego motywu ma poprawić przede wszystkim czytelność wiadomości.

Zobacz także: Xiaomi Black Shark 3 Pro z ogromnym 7,1-calowym wyświetlaczem został oficjalnie zaprezentowany!

U mnie aktualizacja nadal się nie pojawiła i nie pomogło odinstalowanie aplikacji. Niemniej jednak, jeśli zapewnienia twórców okażą się faktem, już niedługo każdy z nas będzie mógł wybrać czy chce korzystać z ciemnego czy standardowego motywu w WhatsApp. Bez wątpienia udogodnienie to przypadnie do gustu przede wszystkim osobom z ekranami OLED czy AMOLED. Pozostaje nam czekać na wprowadzenie najnowszej wersji aplikacji!

Co myślicie o ciemnym motywie w WhatsApp? Czekaliście na wprowadzenie tej funkcji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!