Stack Overflow sprzedany! Kwota zakupu jest całkiem spora

stack overflow

Jeśli ktoś z Was chociaż raz próbował coś programować, to zapewne zapoznał się z portalem Stack Overflow. To właśnie na tej stronie mogliśmy znaleźć szczegółowe i dokładne odpowiedzi na problemy, które pojawiły się w trakcie kodowania. Jak się okazuje, witryna została sprzedana za sumę prawie dwóch miliardów dolarów amerykańskich.

Stack Overflow to portal społecznościowy oparty o system zapytań i odpowiedzi. Dany użytkownik zadawał pytanie, a inni podawali mu rozwiązania. Autor mógł daną odpowiedź oznaczyć jako tą, która mu pomogła, dzięki czemu inni użytkownicy, z podobnym problemem, szybko odnajdywali rozwiązania. Taki system działania jest bardzo dobry i wydajny, a jednocześnie nie sprawia, że musimy spędzać całe godziny na czytaniu ogromnych wątków. Portal jest szczególnie popularny wśród programistów.

stack overflow

Stack Overflow sprzedany!

Jak się okazuje, portal Stack Overflow kupiła holenderska firma Prosus. Kwota kupna wynosi 1,8 miliarda dolarów amerykańskich. Nazwa spółki nie jest zbyt popularna, jednak warto zaznaczyć, że ma ona udziały chociażby w chińskim gigancie medialnym Tencent. Mało tego, przedsiębiorstwo ma powiązania z takimi platformami jak Udemy czy Brainly. Obydwie są naprawdę popularne, również w Polsce.

Jak się jednak okazuje, zmiana właściciela Stack Overflow ma być tylko symboliczna. Platforma ma nadal zachować niezależność działań – zmian nie zobaczymy nawet w kadrze. My, jako zwykli użytkownicy, w ogóle nie powinniśmy być dotknięci tą zmianą.

Korzystacie ze Stack Overflow? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: dobreprogramy

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!