Stadia na iOS już jest! Jak zacząć grać?

Google Stadia
Stadia Controller

Niecały miesiąc temu Google Stadia, czyli usługa gamingowa giganta z Mountain View trafiła do polski, jednak z wyłącznością dla urządzeń Android. Teraz mamy również możliwość zagrania na iPhone, czy iPad – jednak nie w taki sposób jak się spodziewacie.

W końcu jest … prawie

Nowa usługa Google zawitała na iOS oraz iPad OS … ale nie do końca. Apple niestety odrzuciło możliwość wprowadzenia gamingu w chmurze od innych dostawców niż siebie, co znacznie utrudniło dopuszczenie aplikacji Stadii czy XCloud dla mobilnych systemów spod znaku nadgryzionego jabłka. Jednakże i na to znalazło się rozwiązanie. Stadię odpalimy w safari – działa nawet połączenie z kontrolerem bezprzewodowym, jak i inne benefity standardowej apki!

Jak zacząć grać?

Aby móc skorzystać z usługi gamingowej Stadia, musimy się udać pod adres stadia.google.com z naszego urządzenia mobilnego iPhone/iPad. Następnie klikamy ikonkę udostępniania, po czym, przechodzimy do opcji dodaj do ekranu początkowego. Kiedy wyskoczy nam karta z logiem strony, nazwą i adresem wystarczy kliknąć dodaj i … gotowe! Teraz zostało nam tylko usytuowanie ikony w wybranym przez nas miejscu na ekranie. Po tym łączymy akceptowany przez producenta kontroler (DualShock 4, czy ten od Xbox One) i możemy zacząć grać. Ważne jest to, aby zaktualizować nasz system do iOS 14.3 – bez tego cały proceder nie będzie możliwy.

Warto przeczytać: Stadia zawitała do Polski! Co oferuje platforma gamingowa od Google?

Miałem już okazję zagrać na Stadii w zakupioną przeze mnie grę “Red Dead Redemption 2” i muszę przyznać, że … jest naprawdę nieźle. Kiedy złapiemy dobre połączenie z internetem, a do urządzenia mamy podłączonego pada to rozgrywka jest w stanie iść bardzo dobrze. Małe opóźnienia, szybka reakcja, czy ładna grafika to jedne z cech, które charakteryzują usługę gamingową od Google.

Czekaliście na Stadię dla iOS? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!