Starlink już w Polsce! Ceny są wysokie, ale szybkość internetu nie zawodzi

starlink

Starlink to specjalny system satelitarny, który daje nam dostęp do szybkiego internetu w niemalże każdym miejscu na Ziemi. Usługa właśnie ruszyła oficjalnie w Polsce i znamy jej ceny. Lepiej usiądźcie.

Starlink to system satelitów, który ma ważne zadanie – zapewnić dostęp do internetu na całym globie. I mowa tu naprawdę o szybkim łączu, dającym ogromny komfort pracy i zabawy. Jak się okazuje, firma Elona Muska dostała wszystkie potrzebne polskie pozwolenia i już ruszyła w naszym kraju.

Internet ze Starlinków to przyjemność, która sporo kosztuje, ale ma ogromny sens, o czym zaraz powiemy. Ale jak wyglądają ceny?

  • 2269 złotych za sprzęt;
  • 276 złotych za wysyłkę i obsługę;
  • 449 złotych abonamentu miesięcznie;

Ceny są naprawdę ogromne i mowa tu nie tylko o jednorazowej wpłacie, ale również abonamencie. Ale ma to naprawdę sens. Jeśli ktoś mieszka w miejscu odciętym od większych skupisk ludzi, to zapewne jest skazany albo na powolny internet z łączy telefonicznych, albo na rozwiązania sieci komórkowych. Internet ze Starlinków jest naprawdę szybki, bowiem mowa tu o 560 Mb/s pobierania i niecałych 40 Mb/s wysyłania. Ping natomiast wynosi około 13 ms. A więc mowa tu o poziomie średniopółkowych abonamentów z wykorzystaniem światłowodu.

Warto jednak dodać, że w Polsce szybko rozwija się sieć światłowodów i nie mówię tu o miastach, bowiem tam ta technologia jest od dawna. Mowa tu o wsiach i małych miejscowościach, które już teraz z powodzeniem korzystają z superszybkiego internetu. Nadal jednak są miejsca gdzie Starlink ma spore szanse na wykorzystanie.

Zamówienie na internet ze Starlinków możecie złożyć >>tutaj<<.

Źródło: Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!