Valve testuje nową apkę mobilną dla Steam i wygląda to świetnie!

steam

Użytkownicy Steam Decka na systemie iOS i Android mogą cieszyć się testami beta nowej wersji apki Steam. Valve przez długi czas zwlekał z aktualizacją, ale nowe funkcje rekompensują czas oczekiwania.

Nowe funkcje

Nowa wersja apki wygląda przede wszystkim zupełnie inaczej i wprowadza kilka istotnych udogodnień dla użytkowników. Nowością jest panel nawigacyjny, który pojawił się na dole ekranu. Z jego poziomu można wybierać pomiędzy sklepem, tablicą z newsami i sekcją Steam Guard. Wygląd to jednak nie wszystko i okazuje się, że Valve naprawdę stanęło na wysokości zadania. Nowa wersja apki wprowadza odświeżoną strukturę, a co za tym idzie – nowe funkcje. Jedną z wielu jest wspieranie multikont, skanowanie kodów QR we wspomnianej sekcji Steam Guard, w celu zalogowania, a także ulepszone działanie biblioteki i powiadomień.

Valve testuje nową apkę mobilną dla Steam i wygląda to świetnie!
Źródło: Jay Peters / theverge.com
Valve testuje nową apkę mobilną dla Steam i wygląda to świetnie!
Źródło: Jay Peters / theverge.com

Testowanie wersji beta

Na chwilę obecną nowa wersja apki działa w wersji beta, dlatego można spodziewać się jeszcze kilku dodatkowych szlifów ze strony Valve. Możliwość korzystania z tej wersji została jednak mocno ograniczona, dlatego nie wszyscy mogą jeszcze z niej korzystać. Jeśli chcecie sprawdzić, co nowego szykuje Valve, możecie zapisać się na TEJ stronie w celu uczestniczenia w testach. Jeśli korzystacie z systemu iOS, może to być trudne, z racji sporego zainteresowania, przez co Valve ograniczył możliwość dołączania użytkownikom z tym systemem operacyjnym.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!