SteamOS Beta naprawia problem z Firefoxem

steam deck

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o problemie jaki spotkał Steam Decka. Mianowicie domyślna przeglądarka internetowa Firefox nie była tam aktualizowana. Nie jest to wina samej Mozilli, a właśnie Valve, bowiem to oni dostarczają update. Na szczęście najnowsza wersja Beta systemu SteamOS zdradza zmiany w tym temacie.

Firefox na SteamOS będzie nowiutki – dzięki Flatpakom

Na SteamOS – bez żadnych modyfikacji – możemy instalować aplikacje jakie chcemy, ale o ile te zostały dostarczone w formie paczek Flatpak. Taka forma dystrybucji ma kilka zalet, w tym brak potrzeby wykorzystywania praw root oraz izolację. Natomiast domyślne aplikacje na SteamOS są dostarczone nieco inną formą i ich update’em zajmują się nie osoby utrzymujące aktualizacje tych paczek (jak we Flatpakach), a samo Valve.

I okazuje się, że nieźle została zaniedbana sprawa z Firefoxem. Ten przez długi czas był w starej wersji, co jest wręcz niebezpieczne (i nie była to edycja ESR). Valve problem rozwiązał prosto i w zasadzie w mniej niż minutę. Po prostu zastąpili domyślnego Firefoxa takim, w formie Flatpaka. Tylko tyle i aż tyle.

Firefox 103

Zmianę dostrzeżemy w najnowszej becie systemu SteamOS. Ta edycja wprowadza również nowy motyw VGUI2 Classic i poprawki z ekranem logowania do gier wykorzystujących usługi Xbox.

Źródło: Gaming on Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!