Surface GO 2 certyfikowany. Nowy sprzęt Microsoftu już niedługo powinien trafić na rynek

microsoft surface go

Tablety wprawdzie nie są zbyt popularnymi urządzeniami, ale producenci tego typu sprzętów nadal pracują nad nowościami i wprowadzają je na rynek. Teraz w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat Surface GO 2. Czym tym razem będzie chciał zaskoczyć nas Microsoft?

Microsoft Surface GO 2

Zacznijmy od certyfikacji FCC, która nie przynosi nam zbyt dużo informacji na temat samej specyfikacji. Surface GO 2 ma otrzymać modem wspierający Wi-Fi 6 stworzony przez Intela, a także Bluetooth 5.0. Co więcej na rynku powinna pojawić się także wersja z LTE, która bez wątpienia będzie droższa. Jednak certyfikacja FCC to nie jedyne źródło informacji na temat nadchodzącej wielkimi krokami nowości Microsoftu. Sprzęt ten został także odnaleziony w bazie danych Energy Star.

Według tych danych Surface GO 2 trafi na rynek z procesorem Intel Core M3-8100Y. Jednostka ta będzie wspierana przez 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczony dysk SSD o pojemności 256 GB. Wcześniejsze plotki mówiły także o Intel Pentium Gold 4425Y i bardzo możliwe, że zobaczymy dwa warianty nowości Microsoftu, które będą różnić się wydajnością. Na froncie powinien zostać umiejscowiony ekran o przekątnej 10,5 cala oraz rozdzielczości 1800 x 1200 pikseli. Oczywiście sprzęt ten będzie tabletem, do którego będziemy w stanie podłączyć klawiaturę mającą znacząco poprawić funkcjonalność.

Zobacz także: Nowe laptopy Xiaomi oraz Redmi z certyfikacją Bluetooth SIG

Kiedy może odbyć się premiera Surface GO 2? Plotki mówią o tym, że konferencja, na której zobaczymy nowości Microsoftu może odbyć się jeszcze w maju. Niemniej jednak nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Miejmy nadzieję, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Microsoft Surface GO pierwszej generacji.

Co myślicie o Microsoft Surface GO 2? Czekacie na premierę tego urządzenia? A może nie jesteście fanami tabletów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!