System76 pokaże laptopa z Linuksem, który będzie naprawdę potężną maszynką

System76 pokaże laptopa z Linuksem, który będzie naprawdę potężną maszynką

Istnieje kilka firm, które wypuszczają komputery z systemami typu Linux. Jedną z najpopularniejszych jest System76, która pracuje nad naprawdę potężną maszyną.

Pierwszy laptop od System76 z ekranem 4K OLED

O firmie System76 już co nieco wspominałem na łamach ROOTBLOG. To za sprawą ich autorskiego systemu Pop!_OS, który szybko zdobył sporą popularność. Pomimo tego, że bazuje on na Ubuntu, często jest on wybierany zamiast produktu od Canonical. Głównie ze względu na zmiany, które wprowadza System76 oraz dodatki, takie jak najnowsze sterowniki kart Nvidia na start (choć i ta funkcja w końcu trafiła do Ubuntu).

Zobacz także: Pop!_OS 19.04 już jest! Co nowego w najbarwniejszej dystrybucji Linuksa?

System76 jest też znana z produkcji komputerów. Firma powiadomiła, że zaprezentuje pierwszy ich laptop z ekranem 4K OLED.  Ma się on nazywać Adder WS i zostanie wyposażony w procesor Intel Core i7-9750H lub i9-9989HK oraz w kartę graficzną GeForce RTX 2070. Ponadto, laptop zaoferuje do 64 gigabajtów pamięci RAM oraz nawet na 8 terabajtów przestrzeni dyskowej. Tak jak nawiązywałem nieco wyżej, od nowości notebook pracuje na systemie Pop!_OS 19.04, jeśli jednak klient zechc,e to może wybrać Ubuntu 18.04 LTS.

System76 pokaże laptopa z Linuksem, który będzie naprawdę potężną maszynką
System76 Adder WS

Co jeszcze znajdziemy w Adder WS? Chociażby 3 porty USB-A 3.1, USB-C 3.1, HDMI, DisplayPort 1.3, mini DisplayPort 1.3, port Jack 3,5 mm oraz czytnik kart SD. Co ciekawe, w podstawowej wersji waga laptopa wynosi 2,5 kilograma. Całość zasila ogniwo 62Wh.

Warto sprawdzić: No nareszcie! Ubuntu LTS na start oferuje najnowsze sterowniki Nvidia

Taka specyfikacja sprawdzi się nie tylko przy tworzeniu grafik, montowaniu filmów czy nawet do programowania, ale również zapewni odpowiednie moce obliczeniowe aby wygodnie grać w najnowsze tytuły.

Sprzedaż System76 Adder WS ma rozpocząć się już dzisiaj (to jest 8 sierpnia 2019 roku). Póki co, nie znamy ceny tego sprzętu, a jestem ciekawy ile kosztuje wersja podstawowa.

Co myślicie o nowym laptopie od System76? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!