Sztuczna inteligencja i nowe funkcje zbliżają się na Safari

Safari

Sztuczna inteligencja zaczyna dominować w życiu konsumentów. Jednak nie każda firma zdążyła jeszcze wprowadzić możliwości AI. Apple zbliża się do tego działania wielkimi krokami. Dowodem na te działania są przecieki o sztucznej inteligencji na Safari. Nowe funkcje mają pomóc klientom w surfowaniu po Internecie.

Apple zapowiada zmiany w Safari i wygląda na to, że się z tym nie kryje

Amerykański gigant zawsze chroni swoje tajne projekty (polecam sekrety Apple’a – Adam Lashinsky), tym razem chyba nie dość dokładnie, ponieważ do Internetu przedostały się pewne informacje odnośnie sztucznej inteligencji dla przeglądarki Safari. Rąbka tajemnicy uchylił również ostatnio szef marketingu Apple zapraszając na niesamowitą konferencję. Co wiemy na ten moment? Wspomina się o inteligentniejszej Siri co w mojej ocenie może być przewidywalne. Samsung też zapowiadał sztuczną inteligencję na Bixby. Apple w tym aspekcie nie mogło być gorsze. Oprócz inteligentnej Siri możemy się spodziewać funkcji podsumowywania notatek i wiele innych. Apple sprawi również, że sztuczna inteligencja zapuka do Safari.

Sztuczna inteligencja i nowe funkcje zbliżają się na Safari
fot.appleinsider.com

Informacje donoszą, że możemy się spodziewać identyfikowania różnych tematów oraz kluczowych fraz na przeglądanej stronie internetowej w celu podsumowywania jej zawartości. Nazwałbym to formą streszczenia, ale Apple być może będzie miał na to inne określenie. Według doniesień z Internetu dowiadujemy się, że duży model językowy (LLM) będzie sprawdzać zdania zawierające objaśnienia lub opisujące jakieś cechy szczególne. Kolejną interesującą nowością ma być Web Eraser, który pozwoli nam usunąć określone części ze stron internetowych. Są to dość podobne rozwiązania na rynku co u konkurencji więc nie ma tu dużego zaskoczenia. Wykorzystując Web Eraser będziemy mogli usunąć różne obszary na stronie internetowej (np. banery reklamowe, obrazy lub tekst). Podejrzewam, że będą to opcje usunięcia poprzez zaznaczenie i wycięcie z opcją usunięcia zaznaczonego elementu. Według dodatkowych informacji takie usunięcie danych ma być “trwałe”. Przeglądarka zapamięta nasze działania nawet po jej zamknięciu. Będziemy również mogli przywrócić pierwotny stan rzeczy strony.

Sztuczna inteligencja i nowe funkcje zbliżają się na Safari
fot.appleinsider.com

Zmiany nie dotkną tylko opcji usuwania danych ze strony. Wieści wskazują, że Safari zyska też zaktualizowany interfejs użytkownika. Miałby on uprościć poruszanie się po różnych miejscach. Z pewnością znajdziemy tam różne informacje oraz pomoce do obsługi Safari. Te oraz inne możliwości już wkrótce pojawią się na iOS 18.

Źródło: Appleinsider

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!