Strona główna Akcesoria Szybkie ładowanie 40W trafi do power banka Huawei

Szybkie ładowanie 40W trafi do power banka Huawei

-

Naprawdę szybkie ładowanie 40W zadebiutowało razem z tegorocznym flagowcem chińczyków – Huawei Mate 20 Pro. Teraz, kilka miesięcy po premierze, okazuje się, że już niedługo technologia ta trafi także do power banka.

Huawei zrobi to, czego OnePlus nie potrafi

Czas ładowania smartfonów maleje z każdą nową generacją flagowców. Do tej pory w szybkości ładowania królował na naszym rynku OnePlus (Oppo wciąż u nas nie ma), który od wprowadzenia Dash Charge (3 lata) nie był w stanie przygotować dla nas mobilnej ładowarki. Wymówek było wiele – brak możliwości technicznych, bezpieczeństwo, wysokie koszty. Huawei jednak ma odmienne zdanie na ten temat…

Na Twitterze pojawił się przeciek od jednego z dostawców, który twierdzi, że już niedługo zaprezentowany zostanie power bank Huawei pojemności 10 000 mAh, którego moc wyjściowa osiągnie 40W. Dodatkowo będzie on mógł być ładowany szybkimi ładowarkami Huawei z mocą do 22.5W, dzięki czemu szybko uzupełnione zostaną braki energii.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to urządzenie to będzie najszybciej ładującym power bankiem dostępnym na rynku. Huawei Mate 20 Pro naładujemy od 10 do 80% w około 35 minut, dzięki czemu zyskamy dla niego energię na wiele kolejnych godzin pracy.

Zastanawia mnie tylko kwestia związana z nagrzewaniem tego power banka. W OnePlus problemem było to, że Dash Charge sprawia, iż nagrzewa się sama ładowarka, podczas gdy telefon pozostaje chłodny. Nie jestem w stanie teraz powiedzieć, jak działa to w przypadku ładowarki Huawei, ale jestem praktycznie pewny, że rozwiązano to w podobny sposób.

Huawei Mate 20 Pro – pierwsze wrażenia po tygodniu

Czy więc power bank będzie nagrzewał się do kilkudziesięciu stopni, czy może producent postanowi przenieść temperaturę na telefon lub może technologia pozwoliła poradzić sobie z tym problemem? Niestety wciąż nie wiemy kiedy zaprezentowany zostanie power bank Huawei. Do tego czasu odpowiedź na to pytanie pozostanie więc tajemnicą, choć powiem szczerze, że naprawdę mnie to ciekawi…

Co myślicie o szybkim power banki od Huawei? Przydałby się Wam taki?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej