niedziela, Wrzesień 15, 2019
Strona główna Aktualności Qualcomm skupia się na szybkim ładowaniu bezprzewodowym

Qualcomm skupia się na szybkim ładowaniu bezprzewodowym

-

Ładowanie bezprzewodowe to coraz częściej spotkana funkcja w naszych smartfonach. Qualcomm wprowadził technologię Qi, która najczęściej jest spotykana właśnie przy tego typu ładowaniu. Teraz firma ta chce zwiększyć prędkość ładowania naszych urządzeń właśnie bez użycia kabla.

Quick Charge w technologii Qi

Jak dobrze wiemy, urządzenia z szybkim ładowaniem, które pracują w oparciu o układy Qualcomm, czyli procesory Snapdragon, posiadają standard Quick Charge. Najnowszym jest Quick Charge 4.0+, który może ładować nasze urządzenie z maksymalną mocą 18 W bądź 27 W, przy użyciu Power Delivery. Na targach MWC 2019 Qualcomm zapowiedział, oprócz paru kwestii związanych z 5G czy sztuczną inteligencją, że chce wprowadzić ten standard do swojej technologii ładowania bezprzewodowego Qi. Co nam to da? Gigant ten chce, byśmy mogli ładować nasze smartfony bez użycia kabla z mocą nawet do 27 W. Brzmi ciekawie, prawda? Aktualnie, przy zastosowaniu Qi, najlepsze flagowce obsługują moc ładowania bezprzewodowego do 18 W. To całkiem sporo, choć i tak niektórzy mogą czuć niedosyt. Liderem jest tutaj Xiaomi Mi 9, który to obsługuje ładowanie z mocą aż 20 W.

mi 9

Przy takim zabiegu, standardowe ładowarki odejdą do lamusa. Nikomu nie będzie chciało się odpinać i wpinać urządzenie do ładowarki. Aktualnie sam korzystam ze smartfona Xiaomi Mi Mix 2S, który ma taką możliwość. Mimo, iż jest ono powolne, bo maksymalna moc ładowania to tylko 7.5 W, to jest to bardzo, bardzo wygodne rozwiązanie. Nawet nie pamiętam, kiedy ostatni raz ładowałem go standardową ładowarką.

tronsmart wc01

Oprócz tego, firma ta chce, by ładowarki bezprzewodowe znajdowały się w miejscach publicznych. Przyznam, że takie coś naprawdę byłoby super. Często da się spotkać, czy to w galeriach handlowych, czy to w autobusach, porty do ładowania urządzeń mobilnych. Zdarza się jednak, że nie mamy przy sobie przewodu, więc jedynie pozostaje nam modlić się, by nasz smartfon dotrwał do powrotu do domu, gdy ma 10% poziomu naładowania. Cóż, trzymam kciuki, by to rzeczywiście weszło w życie oraz by było dostępne także u nas, w Polsce.

Korzystacie ze smartfonów z bezprzewodowym ładowaniem? Podoba wam się ta zapowiedź od Qualcomm?

Marcin Kowalski
Mieszkam w Lublinie i jestem uczniem 3 klasy technikum na profilu technik informatyk. Swoją przygodę ze smartfonami zacząłem już w 2012 roku i do dzisiaj rozwijam swoją pasję związaną z nimi. Ze słuchawkami nie rozstaję się nawet na krok

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej