Szybkie parowanie urządzeń wkrótce zawita na Wear OS i nowego Pixela

wear os aktualizacja

Google ogłosiło, że szybkie parowania po wielu problemach w końcu pojawi się na urządzeniach korzystających z systemu Wear OS, a także na kolejnym Pixelu.

Wear OS

Wear OS został opracowany specjalnie dla smartwatchy i smartbandów i opiera się na Androidzie. Za jego stworzeniem stoi Google i Samsung, które to w 2014 roku wypuściły ten system pod nazwą Android Wear. Obecnie możemy cieszyć się Wear OS 3.0, który zyskał dobre oceny wśród użytkowników. Skoro mowa o u rządzeniach wearable to oczywiście musimy też pamiętać o procesie parowania ich ze smartfonami. Osoby, które miały z tym procesem kiedyś do czynienia wiedzą zapewne, że nie jest to takie proste i szybkie, przynajmniej nie we wszystkich sytuacjach.

Szybkie parowanie urządzeń wkrótce zawita na Wear OS i nowego Pixela

Dla wszystkich urządzeń smart

Google od 2017 roku pracuje nad systemem szybkiego parowania, co miałoby znacznie ułatwić i przyśpieszyć cały ten proces. Przez te kilka lat projekt miał swoje wzloty i upadki, ale dopiero od 2020 można mówić o prawdziwym postępie. Szybkie parowania otrzymało wtedy szerszą kompatybilność, możliwość znajdowania zgubionych słuchawek i sprawdzania stanu naładowania baterii. Na początku 2022 roku Google zapowiedziało, że szybkie parowanie pojawi się także na smart telewizorach, chromebookach i wielu innych urządzeniach. Jednym z nich będą właśnie smartwatche korzystające z Wear OS. Pierwsze implementacje rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Szybkie parowanie urządzeń wkrótce zawita na Wear OS i nowego Pixela
Źródło: Google

Które Wear OS z szybkim parowaniem?

Co tak naprawdę daje szybkie parowanie? Przede wszystkim łączenie będzie o wiele szybsze i mniej awaryjne. Google nie podało szczegółów, czy szybkie parowanie będzie dostępne dla wszystkich systemów Wera OS, czy tylko dla wersji 3.0, ale za to na stronie Pixela pojawiła się informacja, że będzie on wspierać tę funkcję.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!