Tajemniczy model Redmi X zobaczymy już 15 lutego. Czy to właśnie ten model dostanie Snapdragona 855?

redmi 2

Emocje po premierze Redmi Note 7 w Chinach już opadły. My nadal czekamy na globalną wersję tego urządzenia, a chiński producent już zapowiada premierę kolejnej nowości. Tym razem przyszedł czas na Redmi X!

Pierwszy flagowiec w portfolio Redmi?

W sieci pojawiały się już plotki dotyczące specyfikacji urządzenia. Oczywiście nie zostały one w żaden sposób potwierdzone przez samego producenta, a co za tym idzie musimy traktować je z pewnym dystansem. Niejednokrotnie mówiono o zastosowaniu Qualcomm Snapdragona 855 czyli najwydajniejszego procesora mobilnego na rynku. Ciężko powiedzieć ile w informacjach tych jest prawdy. W momencie gdy Redmi oddzieliło się od Xiaomi przedstawiciele firmy-matki poinformowali świat, że Xiaomi będzie skupiać się na mocniejszych mocniejszych średniakach oraz flagowcach, a Redmi miało zdominować rynek budżetowców i słabszych smartfonów ze średniej półki. Tym samym wykorzystanie Snapdragona 855 byłoby ogromnym zaskoczeniem.

Tajemniczy model Redmi X zobaczymy już 15 lutego. Czy to właśnie ten model dostanie Snapdragona 855?

Dużo bardziej prawdopodobne wydaje się wykorzystanie Qualcomm Snapdragona 710. Redmi X powinien być mocniejszym modelem od Redmi Note 7, który otrzymał w chińskiej wersji Snapdragona 660. Sam plakat zapowiadający premierę urządzenia mówi nam bardzo niewiele. Po pierwsze oficjalnie została potwierdzona data premiery smartfona. Producent z Państwa Środka pokaże światu swoją nowość już 15 lutego tego roku. Drugą informacją jest to, że czytnik linii papilarnych zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. I wydaje mi się, że już wykorzystanie tej technologii może być kluczem do sukcesu. Skaner odcisków palca coraz częściej pojawia się nie tylko we flagowcach, ale także w średniakach, a co za tym idzie rozwiązanie to ma szansę trafić do znacznie większego grona odbiorców.

Zobacz też: Redmi Note 7 może wytrzymać kontakt z wodą oraz… orzechami?!

Reszta specyfikacji tak naprawdę także owiana jest tajemnicą. Na pleckach mamy znaleźć podwójny aparat tylny. Główną matrycą ma być 48-megapikselowy Sony IMX586. Najprawdopodobniej Redmi X otrzyma 4 GB lub 6 GB RAM-u w zależności od wersji oraz do 128 GB pamięci wewnętrznej. Co więcej smartfon ten powinien zadebiutować także na rynku globalnym, a co za tym idzie i w naszym kraju. Jego cenę i pełną specyfikację poznamy już 15 lutego!

Co myślicie o Redmi X? Czy waszym zdaniem urządzenie to otrzyma Qualcomm Snapdragona 855? A może będzie to kolejny średniak? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!