Tak wygląda kultowa Nokia 3210 w nowym wydaniu. Urządzenie oficjalnie na rynku!

Tak wygląda kultowa Nokia 3210 w nowym wydaniu. Urządzenie oficjalnie na rynku!

Nokia rozpoczyna obiecany powrót do przeszłości w nowym wydaniu. Producent spełnił marzenia fanów odświeżając stare telefony. Jest wśród nich telefon, na który czekał każdy, bo telefonu Nokia 3210 nie muszę przedstawiać nikomu. Producent go ożywił i odświeżył prezentując oficjalnie na rynku.

Nie obeszło się bez zmian, w końcu nowa Nokia 3210 kazała nam czekać na siebie 25 lat

O możliwej prezentacji kultowego telefonu słyszeliśmy od dawna. Przecieki, tajemnicze hasła i zapowiedzi tego urządzenia, które mogły wskazywać na powrót do najstarszej klasyki ze strony Finów wreszcie stały się faktem. Producent nie kazał nam zbyt długo czekać, ponieważ już jest i każdy może ją kupić również w Polsce, bo jest dostępna na oficjalnej stronie producenta. Od razu odpowiadam na pierwsze pytanie internautów – Tak odświeżona wersja Nokia 3210 ma na pokładzie kultową grę Snake’a (węża), ale po kolei. Zacznijmy od specyfikacji. 

Urządzenie posiada 2,4-calowy ekran QVGA. Ekran jest oczywiście kolorowy (w oryginalnym telefonie był wyświetlacz monochromatyczny) i odzwierciedla ładne kolory. Granie w węża na takim ekranie może być samą przyjemnością. Zerkając na dalszą część specyfikacji to widzimy, że producent w sektorze fotograficznym zastosował kamerę 2 MP z tylną lampą błyskową LED. Nie spodziewałbym się tu świetnych zdjęć, ale w takim momencie odsyłam każdego do tej sentencji – najlepszym aparatem fotograficznym w telefonie komórkowym jest ten, który zawsze mamy przy sobie.  

Nokia
Nokia 3210 / fot.producenta

Urządzenie według producenta posiada akumulator 1450 mAh, który oczywiście możemy swobodnie zdemontować w każdej chwili. Kultowy telefon naładujemy przy pomocy USB C. Bateria będzie musiała poradzić sobie z procesorem Unisoc T107 z możliwością obsługi 128 MB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kartę microSD do 32 GB. Platformą operacyjną jest S30+. Urządzenie obsługuje 4G z Dual Sim. I to co pewnie interesuje najwięcej osób, czyli czas rozmów. Samej długości działania producent nie podaje, ponieważ to kwestia bardzo indywidualna. Czas rozmów wynosi do 9,8 godzin.

Cena i dostępność

Nokia 3210 dostępna jest w kolorach: żółtym, niebieskim i czarnym. Sprzęt ma 122 mm wysokości i 52 mm szerokości. Na stronie producenta jest informacja, że nowa Nokia została wyceniona na 89 euro (około 382 zł). Cena wydaje się trochę duża, ale czy na pewno? Oprócz tego pamiętajmy, że to stary, ale zarazem nowy telefon Nokia 3210. Czy będzie sprzedawał się jak świeże bułeczki? Już niedługo się tego dowiemy.

Źródło: HMD

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!