Taki właśnie będzie Xiaomi Mi MIX 4?

xiaomi mi mix 3

Plotki o nowym flagowcu Xiaomi z nowatorskiej serii Mi MIX przewijają się już od jakiegoś czasu. Usłyszeliśmy już nawet, że kolejny model nie pojawi się w najbliższym czasie. Wygląda na to, że jednak doczekaliśmy się tego, że Mi MIX 4 pojawi się na rynku. Data premiery jeszcze nie jest znana, ale część specyfikacji najprawdopodobniej krąży w sieci.

Przewidywana specyfikacja Xiaomi Mi MIX 4

Odnalezione informacje dotyczą modelu K2B, domyślamy się, że jest to urządzenie z flagowej serii. Nosi ono nazwę kodową Odin. Smartfon ten będzie wyposażony w najmocniejszy procesor na rynku wyprodukowany przez Qualcomma, czyli Snapdragon 888. Powinien także posiadać wsparcie dla mmWave 5G. Możemy przewidywać, że flagowy procesor zostanie sparowany z 8 lub nawet 12 GB pamięci operacyjnej. Jeśli chodzi o ekran, to będzie to panel AMOLED o rozdzielczości QHD+ i taktowaniu 120 Hz. Wbudowany w wyświetlacz będzie czytnik linii papilarnych, ale może i kamera. Takie rozwiązanie według mnie Xiaomi z pewnością będzie chciało pokazać w smartfonie z serii Mi MIX.

mi mix 4

Zobacz też: Premiera nowego modelu POCO już 22 marca!

Znamy także kilka szczegółów dotyczących aparatów. Zestaw będzie składał się z głównej matrycy Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 Mpix, szerokokątnego obiektywu z matrycą 48 Mpix, a także teleobiektywu z matrycą 48 Mpix umożliwiającego pięciokrotny zoom optyczny oraz 120-krotny zoom hybrydowy lub cyfrowy. Co więcej, będzie można nagrywać wideo w rozdzielczości 8K i przełączać się między obiektywami w czasie nagrywania. Kamera będzie także oferować funkcję nagrywania wideo w zwolnionym tempie i 1920 klatkach na sekundę. Brzmi ciekawie, ponieważ obecnie takie możliwości kręcenia wideo kojarzą nam się przede wszystki z pokazami flagowców Samsunga lub Apple.

Jak podoba się Wam taka specyfikacja Xiaomi Mi MIX 4? Dajcie znać w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!