Tamagotchi nadal ma się dobrze. W Ameryce pojawiła się wersja z aparatem

tamagotchi pix

Tamagotchi, czyli kultowa zabawka z mojego dzieciństwa (lata 90.) wciąż ma się dobrze. Choć największy boom na ten gadżet dawno minął, to są jeszcze rynki, na których “jajka” wciąż mają swoich fanów. Teraz Bandai wypuściło nową wersję zabawki, która znacząco różni się od tego, co pamiętam z dawnych lat.

Tamagotchi z kolorowym ekranem dotykowym i aparatem

Wiem, że wiele osób może być zaskoczonych, że kiedyś bawiliśmy się takimi dziwnymi rzeczami. Tak, w czasach, gdy GameBoy był marzeniem niejednego dziecka i nastolatka, to właśnie Tamagotchi było zabawką dostępną na wyciągnięcie ręki w dowolnym kiosku lub na bazarku. I choć od czasu, kiedy bawiłem się nim ostatni raz minęło już ponad 20 lat, to okazuje się, że te “jajka” w niektórych krajach nadal mają swoich fanów!

Amerykański oddział firmy Bandai wprowadził na amerykański rynek nową wersję jajka. Tamagotchi Pix jest pierwszą zabawką wyposażoną w aparat, którym można zrobić sobie zdjęcie z wirtualnym zwierzakiem. Jednocześnie to rozwiązanie oferuje całkowicie nowy sposób interakcji z hodowanym stworkiem.

Nowe urządzenie oferuje wszystko to, co cechuje klasyczne wersje zabawki – opieka nad zwierzakiem, zabawianie, karmienie i sprzątanie po nim. Rozbudowano to jednak o konieczność przygotowywania posiłków i fotografowania ich, a także możliwość zamówienia jedzenia z dowozem. Ponadto można eksplorować świat by spotkać przyjaciół zwierzaka, a także dodawać wspólne zdjęcia z użytkownikiem do wbudowanej, fikcyjnej sieci społecznościowej (jajko nie jest wyposażone w moduł łączności bezprzewodowej). Dorastanie wirtualnego stworka także oferuje nowości – od prywatnych pokoi, aż po zawód, który Tamagotchi będzie wykonywał gdy dorośnie i wróci na swoją ojczystą planetę.

Nowe Tamagotchi Pix dostępne jest obecnie w czterech kolorach – różowym, fioletowym, zielonym i niebieskim. Zakupić je można w sklepach Amazon, BestBuy, Toys “R” Us i Wallmart (w Ameryce, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii). Jeśli chcielibyście zamówić z dostawą do Polski, to obecnie możliwe jest to wyłącznie poprzez dostawę z Amazon. Na amerykańskim rynku zabawka została wyceniona na 59,99$, czyli około 227 zł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!