Ten składany smartfon ma być stosunkowo tani! Oto TCL Flex V

tcl flex v
(fot. GSMArena)

Nie będę kłamał. Składane smartfony nie należą do najtańszych opcji na rynku, choć cena Galaxy Z Flip3 nie jest aż taka straszna. Jak się okazuje, z ciekawą propozycją wyszło TCL, bowiem na targach CES 2022 pokazało model Flex V.

TCL Flex V ma być składanym smartfonem kosztującym mniej niż 3 tysiące złotych

Targi CES 2022 są owocne w przeróżne nowinki technologiczne, a kolejny raz zaskoczyć chce nas firma TCL. Wcześniej pokazała budżetowego laptopa z procesorem ARM oraz Windowsem 11. Teraz natomiast chce nas skusić stosunkowo tanim składanym smartfonem.

Mowa tu o modelu TCL Flex V, którego cena ma się zmieścić w przedziale od 600 do 700 dolarów, czyli około 2400 – 2800 złotych. Co dostajemy za te pieniądze? Przede wszystkim jest to składany smartfon z klapką, który konstrukcją przypomina P50 Pocket, Galaxy Z Flip3 czy Motorolę Razr 5G.

TCL Flex V
(fot. GSMArena)

TCL Flex V dostał oznaczenie kodowe T850Y_EEA i jest napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 765G. Jest to średniopółkowa jednostka, która pojawiała się w smartfonach z 2020 roku – chociażby w OnePlus Nord, a także w bliźniaczym składaku, czyli w Motoroli Razr 5G. Motorola jednak kosztowała na dzień dobry ponad 6 tysięcy złotych. Do tego mamy 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej na pliki.

tcl flex v
(fot. GSMArena)

Zdjęcia zrobimy zestawem dwóch aparatów 48 MP + 16 MP lub frontową kamerką do selfie 44 MP. Została ona umieszczona w formie dziury w ekranie. Oczywiście daniem głównym jest składany ekran OLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. Całość zasila ogniwo o pojemności 3545 mAh (czyli nawet większe niż w konkurencie Samsunga). Oczywiście systemem operacyjnym jest Android, w tym przypadku Android 11.

tcl flex v
(fot. GSMArena)

Serwis GSMArena miał szansę pobawić tym smartfonem i deklaruje, że sprawia on wrażenie urządzenia premium. Flex V jest raczej konceptem i nie wiemy kiedy zostanie wprowadzony na rynek. Warto jednak dodać, że producent faktycznie chce sprzedawać stosunkowo tani składany smartfon. Pozostało nam więc nic innego, jak czekać.

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!