TCL patentuje smartfon z aparatem przednim ukrytym pod wyświetlaczem

TCL patentuje smartfon z aparatem przednim ukrytym pod wyświetlaczem

TCL wprawdzie przede wszystkim znany jest z produkcji telewizorów, ale firma ta w swojej ofercie posiada także smartfony. Teraz chiński producent patentuje telefon, który ma wyróżniać się na tle konkurencji aparatem do zdjęć typu selfie ukrytym pod wyświetlaczem.

Nadchodząca nowość TCL

Tak naprawdę trend bezramkowców na rynku mobilnym trwa w najlepsze. Producenci robią wszystko, aby zmniejszyć ramki dookoła wyświetlacza do minimum. Jednym z rozwiązaniem, które dodatkowo pozwoli na zapomnienie o wcięciach czy dziurach w ekranie ma być ukrycie przedniego aparatu pod taflą wyświetlacza. Jak będzie to działać? W momencie, gdy nie chcemy prowadzić wideorozmów czy wykonywać fotografii typu selfie tak naprawdę przedni aparat nie będzie widoczny. W momencie, gdy będziemy jednak chcieli z niego skorzystać cześć wyświetlacza stanie się przeźroczysta, a naszym oczom ukaże się niewielkie oczko. Robi wrażenie, prawda?

Już wcześniej słyszeliśmy o tego typu patentach Xiaomi czy OPPO. Jednak dopiero teraz Visionox, jeden z producentów wyświetlaczy, rozpoczął masową produkcję tego rozwiązania. To oznacza, że z bliżej nieokreślonej przyszłości mogą trafić na rynek smartfony z aparatami przednimi ukrytymi właśnie pod ekranem. I jedną z tego typu nowości może być sprzęt opatentowany przez TCL. Urządzenie to ma otrzymać spory wyświetlacz o nieznanej przekątnej oraz proporcjach 21:9.

Zobacz także: Sony prezentuje wygląd PlayStation 5 oraz ujawnia pierwsze gry na nową generację konsoli

Oczywiście sama specyfikacja pozostaje tajemnicą. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że nie wszystkie patenty odnajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Sam z niecierpliwością wyczekuje w pełni funkcjonalnego smartfona, a nie jedynie prototypu, z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem. Nie potrzebuję bezramkowca, ale jednocześnie technologia ta wyjątkowo mnie ciekawi i chce zobaczyć jak będzie to wyglądało w rzeczywistości. Miejmy nadzieję, że już niedługo TCL, Xiaomi lub OPPO wprowadzi na rynek nowość, która może odmienić rynek mobilny!

Co myślicie o tak wyglądającym smartfonie TCL? Czekacie na pierwsze telefony z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!