Te smartfony Samsunga nie dostaną aktualizacji do wersji Android 15

Te smartfony Samsunga nie dostaną aktualizacji do wersji Android 15

Wsparcie dla smartfonów to niezwykle ważna sprawa. Niestety z biegiem czasu starzejące się urządzenia nie dostaną nowego Androida. Zza oceanu płyną złe wieści dla użytkowników ponad 30 smartfonów firmy Samsung. Niestety na poniższej liście smartfonów nie zobaczymy już kolejnej generacji Androida. 

Jakie telefony Samsung nie dostaną Androida 15 i nakładki One UI 7.0?

Zagraniczne media wskazują, że koreański gigant nie wypuści najnowszych aktualizacji na znaczną listę urządzeń. Mówi się o jakiś 30 smartfonach z różnych segmentów cenowych. Kto w takim razie nie otrzyma najnowszej aktualizacji? Według źródła o wsparciu mogą zapomnieć poniższe modele: Samsung Galaxy S20 Ultra, S20+, S20 FE, Z Fold2, Z Flip2, A01, A02, A03, A12, A13, A22, A32, A52 oraz wiele innych. Z kategorii tabletów oprogramowania nie dostaną Galaxy Tab A7 Lite, A8 10.5 (2021), S7 FE. Więcej informacji i dokładniejsza lista modeli znajduje się na stronie GizmoChina.

samsung

Warto zaznaczyć, że powyższe modele idealnie pasują do polityki firmy Samsung. Polityka aktualizacji firmy Samsung jest dość jasno sprecyzowana. Według założeń dla flagowych modeli wsparcie aktualizacji to 4 lata (wyjątkiem będą tu modele z rodziny Galaxy S24, które otrzymają 7 lat wsparcia). W przypadku tabletów mówimy średnio o 4-letnim wsparciu. Budżetowe modele A, M i F otrzymują zazwyczaj 2-letnie wsparcie aktualizacji do Androida. Należy wspomnieć, że producent może skorzystać z pewnych wyjątków, które ciężko przewidzieć. Data premiery nowego systemu operacyjnego nie została jeszcze ogłoszona i może być inna dla każdego modelu. Moim zdaniem podejście producenta w niedługim czasie może się zmienić. Wszystko dlatego, że na horyzoncie mamy Galaxy AI, które z pewnością będzie nowym czynnikiem wydłużającym okres wsparcia.

Źródło: GizmoChina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!