Technologiczne Święta, czyli jak Polacy spędzają Wielkanoc

Technologiczne Święta, czyli jak Polacy spędzają Wielkanoc
Fot.Pixabay.com

Każde święta powinny być rodzinne, zdrowe i spokojne. Nikomu niepotrzebne są ekscesy, ale zdarza się, że niektórzy ludzie nudzą się w okresie Świąt. Tegoroczne Święta Wielkanocne będą jednak typowo technologiczne. W ruch pójdą komputery, smartfony i telewizory. Gdzieś pośrodku pojawi się odpoczynek. Przynajmniej tak wynika z badań firmy Komputronik.

Ankietowani zabrali głos i wygrał…telewizor

Badanie na zlecenie firmy Komputronik polegało na odpowiedziach w zamkniętym formularzu. W dniach 22-26 marca ankietowani mogli wybrać różne dostępne kategorie produktów. Wśród nich pojawiły się komputery stacjonarne, telewizory, różnego rodzaju laptopy (gaming i zwykłe), czytnik e-book, odkurzacz, mikser, mop elektryczny, hulajnoga elektryczna, smartwatch, bieżnia, słuchawki, masażer, kamera, aparat cyfrowy, dron, echosonda wędkarska, mikrofon do rozmowy lub streamingu oraz waga łazienkowa. Trzeba przyznać, że Komputronik udostępnił dość spory wybór ankietowanym, ale mnie osobiście brakuje dodatkowego pola “inne”. Z powyższych kategorii produktowych wygrał telewizor otrzymując 26%. Na drugim miejscu pojawił się “przyjaciel” każdego Polaka, czyli smartfon uzyskując 23%. Ostatnie miejsce na podium zajął komputer stacjonarny z wynikiem 17%. Na czwartym miejscu ankietowani wybrali laptopa (8%) i dalej kolejno słuchawki (5%) oraz laptop gamingowy (4%). Czy wyniki są zaskakujące? W mojej ocenie trochę tak, ponieważ obstawiałem (przed zapoznaniem się z ankietą) smartfona na 1 miejscu.

Wyniki naszego badania oraz wskazywane przez respondentów kategorie jasno wskazują na to, że Polacy będą chcieli w najbliższe Święta odpocząć. Nadrobią zaległe seriale na Netflixie i obejrzą film w TV, będą czytali newsy na smartfonie i składali życzenia swoim bliskim, z którymi się nie zobaczą, by po odejściu od stołu zasiąść do komputera stacjonarnego. Niewykluczone, że wybiorą się też w podróż, zabierając ze sobą laptopa, słuchawki czy laptopa gamingowego. Może to też sugerować, że będą się chcieli odciąć i zregenerować, słuchając ulubionej muzyki na YouTube, Spotify czy Tidalu, a także grając w ulubione gry.

wyjaśnia Karolina Pietz Drapińska z Komputronik S.A./ dla reach4.biz

Zerkając dalej na wybór ankietowanych widzimy, że inne produkty nie cieszyły się już takim zainteresowaniem uzyskując 2% (odkurzacz, mikser, mop elektryczny, a także czytnik e-book oraz hulajnogę elektryczną). Około 1% ankietowanych wybrało smartwatch i drona. Na przed ostatnim miejscu punktów procentowych (poniżej 1) znalazły się: echosonda, mikrofon do rozmowy lub streamingu i bieżnia. Na szarym końcu jest oczywiście waga łazienkowa. W końcu w Święta to nie czas, aby myśleć o kilogramach.

Co z aktywnościami fizycznym?

Szkoda, że ankieta nie miała innej opcji. Obecnie pogoda sprzyja wszelkim aktywnościom fizycznym. W Polsce mamy temperaturę (również przed w okresie Wielkiego Tygodnia) nawet 23-24 stopnie ciepła. Prawdopodobnie ludzie chętnie wychodzą na spacery, odpoczywają na ogrodzie lub przy innych aktywnościach fizycznych. Pogoda zaskoczyła praktycznie każdego zaryzykuje stwierdzenie, że nawet samą siebie. Odłożymy na bok wszystkie urządzenia elektroniczne i spędźmy Święta w gronie, najbliższych wykorzystując pogodę. Filmy na Netflix lub Amazon Prime Video nie uciekną.

Źródło: Reach4.biz

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!