Telefon Honor z obsługą 5G zadebiutuje pod koniec tego roku

Honor View 20

Infrastruktura sieci 5G na świecie wygląda coraz lepiej. Kolejni operatorzy umożliwiają użytkownikom korzystanie z dobrodziejstw nowego typu sieci i producenci muszą wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów. Honor nie chce pozostać w tyle za konkurencją.

5G w smartfonie Honor jeszcze w tym roku

Tak naprawdę większość największych producentów smartfonów na świecie posiada już urządzenie pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G. W kwestii tej Honor pozostał trochę z tyłu, ale w tym roku sytuacja się zmieni. Dyrektor chińskiej firmy, George Zhao, podzielił się ze światem informacją mówiącą, że jeszcze w tym roku zadebiutuje pierwszy telefon z logo Honor pozwalający na połączenie się z siecią 5G. Wprawdzie data premiery nie została konkretnie określona, ale wiemy, że urządzenie to pojawi się w czwartym kwartale tego roku.

5G

George Zhao tłumaczy, że firma chce dopracować rozwiązania do perfekcji przed wprowadzeniem ich na rynek. Identycznie sytuacja wyglądała z sztuczną inteligencją czy nowościami w mobilnej fotografii. Teraz testy 5G już trwają i pod koniec roku Honor będzie pewny, że produkt, który oferuje klientom pozbawiony jest jakichkolwiek wad i w pełni ich zadowoli. Szczerze mówiąc takie podejście wydaje się wyjątkowo rozsądne, jeśli tylko słowa dyrektora firmy z Państwa Środka są faktycznie prawdziwe.

Zobacz także: Honor też ma prototyp smartfona z kamerą pod ekranem, jednak uważa, że technologia ta nie jest jeszcze dopracowana

Honor w tym roku ma wyjątkowo ambitne plany. Chiński producent chce zwiększyć przychody na rynkach innych niż rodzimy o ponad 50%. Wydawać by się mogło, że wynik ten nie wręcz niemożliwy do osiągnięcia, ale nic bardziej mylnego. Podczas gdy cały rynek smartfonów zalicza spadki to Huawei oraz Honor cieszą się największą popularnością i z miesiąca na miesiąc mogą pochwalić się coraz to większą sprzedażą. Oczywiście ostatnie problemy Huawei spowodowane konfliktem z rządem Stanów Zjednoczonych mogą odbić się echem także na Honorze, ale miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. Ja z niecierpliwością czekam na pierwszy smartfon chińskiej firmy pozwalający na korzystanie z 5G.

Czekacie na wprowadzenie 5G do naszego kraju? Co myślicie o smartfonach firmy Honor? Zapraszamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!