Telefon Huawei z autorskim systemem pojawi się jeszcze w tym roku

Telefon Huawei z autorskim systemem pojawi się jeszcze w tym roku

Mam wrażenie, że informacje na temat systemu HongMeng OS firmy Huawei zmieniają się z każdym tygodniem i zaczyna mi to przypominać brazylijską telenowelę. Według najświeższych plotek gigant z Państwa Środka już teraz testuje nowe urządzenie wykorzystujące autorski system mobilny.

HongMeng OS jednak systemem dla smartfonów?

Zacznijmy od początku, bo nie wszyscy muszą śledzić losy firmy Huawei. Pierwsze informacje na temat HongMeng OS pojawiły się wtedy, gdy rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele nałożyli sankcję na chińskiego producenta. Zgodnie z nimi ten nie mógłby współpracować z jakimikolwiek amerykańskimi przedsiębiorstwami, a w tym i korzystać z Androida. HongMeng OS miał być konkurencją dla systemu z zielonym robocikiem, a sama firma Huawei deklarowała, że będzie on najlepszym systemem mobilnym. Jak doskonale wiemy rząd USA zniósł sankcję, a niedługo później gigant z Państwa Środka opublikował informacje mówiące o tym, że HongMeng OS nigdy nie był systemem stworzonym dla smartfonów i trafi on jedynie na telewizory czy urządzenia przemysłowe. Brzmi dziwnie? Jeśli tak to aktualne informacje są jeszcze dziwniejsze.

Zobacz także: Sierpniowe promocje na smartfony Huawei!

Według najnowszych plotek i przecieków (które rzekomo pochodzą bezpośrednio od pracowników firmy) Huawei już teraz testuje pierwszy smartfonów z własnym systemem. Jego premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku, a dokładniej w czwartym kwartale. Co więcej poznaliśmy także cenę tajemniczego urządzenia, która ma wynieść mniej niż 2000 juanów czyli mniej niż 1095 zł. Ile w tym prawdy? Tego niestety nie wiemy.

 

huawei p30 pro
Huawei P30 Pro

HongMeng OS ma zostać zaprezentowany światu już 9 sierpnia w Chinach i tego samego dnia mamy, przynajmniej w teorii, zobaczyć pierwsze urządzenie pracujące dzięki temu systemowi. I tak naprawdę dopiero wtedy dowiemy się czym dokładnie jest ten system i na jakie urządzenia jest przeznaczony. Jednocześnie właśnie wtedy będziemy w stanie zweryfikować czy plotki i przecieki dotyczące tajemniczego urządzenia są prawdziwe. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie na temat autorskiego systemu Huawei? Czy waszym zdaniem HongMeng OS może być jakąkolwiek konkurencją dla Androida? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!