Telefony Huawei bez aplikacji HBO Max – mowa o każdym modelu

HBO Max
HBO Max

Z jakiegoś powodu aplikacja HBO Max przestanie działać na wielu urządzeniach w Polsce. Mowa tu o produktach marki Huawei. O co dokładnie chodzi?

HBO Max nie dla urządzeń Huawei

HBO Max to całkiem popularna platforma streamingowa, z której możemy korzystać na wielu urządzeniach, w tym na komputerach, konsolach czy telefonach. Z jakiegoś powodu usługodawca postanowił ograniczyć dostępność aplikacji.

Dokładnie mowa tutaj o dostępności programu HBO Max na telefonach Huawei. Co prawda, aplikacja nie była dostępna w AppGallery, ale instalowało się ją w sposób alternatywny.

HBO zaktualizowało listę urządzeń obsługiwanych przez HBO Max. Aplikacja nie jest już wspierana na telefonach i tabletach Huawei.

Aplikacja HBO Max zainstalowana z innego miejsca niż oficjalny sklep Google Play nie jest obsługiwana.

A więc jak można doczytać, aplikację zainstalujemy tylko i wyłącznie poprzez Sklep Google Play. Może się wydawać, że jest OK i problem nie dotyczy telefonów Huawei wydanych przed momentem odcięcia się od GMS. Otóż nie. Na problem uwagę zwraca jeden z użytkowników forum portalu android.com.pl. Jak twierdzi, HBO Max nie jest dostępne nawet dla Huawei P20 czy P30.

Od kilku dni nie można zainstalować HBO Max przez sklep Google Play na urządzeniach Huawei (np. seria P20 i P30, Mate 20), które wspierają GMS.(…)

HBO Max w Sklep Play
HBO Max w Google Sklep Play

Warto tutaj dodać, że jeśli już ktoś zainstalował HBO Max na telefonie Huawei, to dalej może z aplikacji korzystać, ale nie będzie mógł jej aktualizować. A więc program będzie działał tak długo, jak deweloperzy będą wspierać akurat tę wersję. Natomiast programu nie zainstalujemy na nowo na telefonach Huawei.

Warto dodać, że zapewne pojawi się jakaś alternatywna droga instalacji programu. Można również udawać inny model smartfona, na co pozwala chociażby Aurora Store i wtedy swobodnie pobrać HBO Max.

Źródło: android.com.pl, HBO

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!