Telegram nareszcie pokaże kto przeczytał wiadomość

telegram

Telegram oferuje wiele funkcji i jest naprawdę wygodny. To jednak nie oznacza, że nie ma pewnych braków, bowiem od samego początku brakuje mi opcji podejrzenia kto przeczytał wiadomość na grupie. Na szczęście ten dodatek jest już w drodze.

Telegram pozwoli podejrzeć kto przeczytał wiadomość

Może się to wydawać dziwne, ale Telegram do tej pory nie pokazywał kto daną wiadomość przeczytał w konwersacji grupowej. W takim Messengerze jest to podstawowy element, który znacznie ułatwia komunikację. Jak wynika z testów najnowszej wersji Beta, twórcy już pracują nad wypełnieniem tego braku.

Jak donoszą testerzy Beta, nowa wersja Telegrama właśnie oferuje funkcję podejrzenia kto daną wiadomość odczytał. W odróżnieniu od Messengera, nie będą to przesuwające się zdjęcia profilowe na pierwszym planie, a specjalna, ukryta lista. Zobaczenie nazw użytkowników, którzy odczytali daną wiadomość, będzie wymagać kliknięcia w nią, co wyświetli odpowiedni widget.

Z jednej strony, takie rozwiązanie sprawia, że ekran konwersacji pozostaje czysty, jednak z drugiej strony można uznać, że ukrycie tej listy nieco utrudnia korzystanie. Funkcja jest dostępna – przynajmniej póki co – dla grup o wielkości maksymalnie 50 członków.

Nie wiemy kiedy opcja trafi do wersji stabilnej. Tym bardziej pod znakiem zapytania stoi możliwość wyłączenia tego, aby ktoś mógł zobaczyć czy daną wiadomość odczytaliśmy. Dla wielu mogłoby to być spore naruszenie prywatności.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!