Telegram zaktualizowany! Dodano tematy w grupach

Telegram
(fot. Telegram)

Telegram właśnie wydał kolejny update. Tym razem dodano znaczne rozszerzenia działania grupowych konwersacji. O czym dokładnie mowa?

Telegram wprowadza tematy w grupach

Pierwszą nowością są tematy w grupach. Grupy liczące ponad 200 członków mogą właśnie skorzystać z wątkowania i tworzyć kompletnie oddzielne przestrzenie dla różnych tematów rozmów. Te tematy można uznać za osobne kontenery z własnymi multimediami, ustawieniami powiadomień i tym podobnym. Jesteśmy w stanie teraz w sumie powiedzieć, że grupa to może być taki „serwer” Discorda, a tematy to właśnie kanały zaczynające się od #. Myślę, że takie wątkowanie ułatwi firmom przejście na Telegrama.

Ale nie tak prędko, bo póki co funkcja będzie dostępna tylko dla dużych grup. Jednak jeszcze w tym roku małe grupy też dostaną własny zestaw tego typu narzędzi. Jestem ciekawy jak dokładnie będzie to wyglądać.

Użytkownicy premium już jakiś czas temu dostali opcję konwersji wiadomości głosowych na tekstowe. Teraz ta sama funkcja trafia do filmów wideo. Filmy, a raczej użyte w nich słowa, również będziemy mogli przerobić na tekst, aby wygodnie zrozumieć treść. Zaznaczam, że jest to funkcja dla tych, co wykupili Premium.

Telegram także udostępnił kolekcjonerskie nazwy użytkownika. Co ciekawe, ich własność ma działać na zasadzie sieci blockchain i TON. Wykupienie tejże nazwy będzie możliwe za pośrednictwem nowej platformy. Nazwy te mają mieć mniej niż 5 znaków, na przykład @news. Przypuszczam, że wiele osób może jednak zniechęcić fakt, że Telegram mocniej powiąże się z blockchainem.

iOS zyskał lepszy ciemny motyw, gdzie kolory nieco stonowano. Na Androidzie dodano opcję zmiany rozmiaru tekstu. Nie zabrakło nowej paczki naklejek związanych z Halloween czy też interaktywnych emoji.

Aktualizacja już została wydana i zapewne lada moment pojawi się u Was. Warto sprawdzić źródło Waszego oprogramowania w poszukiwaniu update’u!

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!