Telegram z kolejną aktualizacją! Wprowadzono statusy

Telegram update statusy
(fot. Telegram)

Telegram wprowadza kolejną aktualizację. Tym razem skupiono się rozszerzeniu reakcji oraz… statusach.

Telegram ze statusami

Właśnie wyszła nowa aktualizacja komunikatora Telegram. Ponownie ulepszono reakcje na wiadomości. Od teraz wszyscy użytkownicy mają dostęp do dziesiątek reakcji – w tym tych, które wcześniej były dostępne tylko w Telegram Premium. Natomiast userzy premium mogą wybierać reakcje z nieskończonej liczby niestandardowych emoji. Aby ułatwić wybór spośród tysięcy emoji, mogą teraz dołączyć do 3 reakcji na wiadomość. Deweloperzy chwalą się również przeprojektowanym panelem tych reakcji, aby wybór był łatwiejszy. Te zmiany dotyczą czatów 1:1.

Tak, wprowadzono statusy. Coś, co znamy z chociażby Slacka trafia do Telegrama. Dotyczy to użytkowników premium i Ci mogą dodać animowany status emoji, który będzie wyświetlany obok ich nazwy. Co ważne, emoji zastąpi wtedy znak gwiazdki symbolizującej posiadanie konta premium. Będzie można ustawić jeden z siedmiu standardowych statusów, które zmieniają swój kolor, aby pasował do różnych motywów Telegrama lub wybrać jeden spośród wielkiej liczby niestandardowych emoji. Popularne propozycje dotyczące pracy, snu czy podróży będą wyświetlone na górze listy.

Ułatwiono również logowanie na swoje konto. Od teraz kody logowania będzie można otrzymać na swój adres e-mail i pojawiła się też opcja zalogowania się za pomocą konta Apple oraz Google. Niestety, nadal nie jest to 2FA z prawdziwego zdarzenia za pomocą kluczy U2F lub kodów OTP.

Zmodyfikowano również linki z nazwami użytkownika. Do tej pory było można tworzyć linki t.me/nazwa_uzytkownika. Od teraz można mieć subdomeny nazwa_uzytkownika.t.me. Natomiast Ci, co mają Androida skorzystają z ustawiania priorytetów pobieranych plików. Jest to możliwe za pomocą prostego przesunięcia danego elementu na liście. Pierwszy pobierany jest plik na samej górze listy. Co ważne, ta funkcja była już w iOS.

Android zyskał również nowe, ciekawe animacje otwierania, zamykania i zmiany multimediów. Natomiast w Androidzie 13 ikona Telegrama dostosowuje się do motywu.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!