Telegram i wideorozmowy? Tak, ale póki co tylko na iOS

Telegram
Telegram Web

Telegram jest niezwykle wygodnym i nowoczesnym komunikatorem internetowym, jednakże do pełni szczęścia brakuje mu kilka rzeczy, między innymi wideorozmów. Już jakiś czas temu informowałem Was o tym, że deweloperzy pracują nad tą funkcją. Dzisiaj natomiast możemy zapoznać się z owocami tej pracy.

Telegram – przynajmniej według mnie – jest niemalże idealnym komunikatorem internetowym. Dlaczego więc nie jest w stu procentach? Niestety, ale brakuje mu kilku rzeczy, a niektóre z nich są wręcz podstawowe. Po pierwsze, Telegram nie pozwala wykonywać grupowych rozmów głosowych (nie mówiąc o wideorozmowach), co (zwłaszcza w trakcie pandemii) byłoby całkiem przydatną funkcją. Mało tego, nie uświadczymy tutaj nawet prywatnych rozmów głosowych z wykorzystaniem kamerek, nie mówiąc już o możliwości udostępniania ekranu. Jak się jednak okazuje, Telegram pracuje nad wideorozmowami.

Warto przeczytać: Telegram Web jest kiepski? Spokojnie, już niedługo będzie nowy i dużo lepszy Telegram-React!

Telegram już z wideorozmowami, ale tylko na iOS

Kilka dni temu na kanale Telegram Polska pojawiła się informacja mówiąca, że rozmowy wideo są już dostępne na Telegramie. Niestety, wykonywać je mogą tylko użytkownicy urządzeń z systemem iOS i tylko wtedy, kiedy włączą funkcje eksperymentalne. Dlaczego akurat iOS? Cóż, Telegram ma o wiele mniej użytkowników korzystających z iOS, co okazuje się być całkiem dobrą bazą do testów, bowiem jednocześnie mniej osób testuje nowe funkcje, co nie obciąża serwerów.

telegram

Jeden z testerów podzielił się wrażeniami i twierdzi, że jakość audio jest dokładnie taka sama jak podczas normalnych rozmów głosowych, natomiast jakość wideo była nieco lepsza w porównaniu do Facetime oraz Google Duo.

A co z szyfrowaniem? Z tego co nam wiadomo, rozmowy wideo wykorzystują szyfrowanie End-to-End, czyli jedno z najbezpieczniejszych na świecie. Kiedy wszyscy będziemy mogli korzystać z tej funkcji? Cóż, na to pytanie jest nam ciężko odpowiedzieć – według mnie będzie to już po następnej aktualizacji, która ma pojawić się niebawem.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!