Telegram Web jest kiepski? Spokojnie, już niedługo będzie nowy i dużo lepszy Telegram-React!

Telegram-react
Telegram-react

Telegram jest świetnym komunikatorem internetowym dostępnym na wielu platformach. Jak zapewne się domyślacie, można z niego korzystać również w przeglądarce. Niestety, Ci co poznali się z desktopowym programem raczej nie polubią się z odsłoną webową. Jak się okazuje, Telegram bardzo dobrze sobie zdaje z tego sprawę i pracuje nad nowym webowym Telegramem, który jest naprawdę dobry. Poznajcie Telegram-React!

Telegram-React, czyli przyszły Telegram w przeglądarce

Z Telegrama Web zdarzyło mi się korzystać zaledwie kilka razy – głównie na komputerach, na których musiałem się zalogować na chwilkę lub na chromebookach. Zastanawiałem się jakim słowem go poprawnie opisać i w końcu wybrałem “podstawowy”. Aplikacja ta nie pozwala na żadne modyfikowanie wyglądu (przez co w nocy bije po oczach jasną barwą tła), a przy tym ma ograniczoną funkcjonalność, a także niezbyt intuicyjny interfejs, który znacznie różni się od tego na innych platformach. Dlatego też trwają pracę nad kompletnie nowym Telegramem, który uruchomimy w przeglądarce.

Nowy Telegram nazywa się Telegram-React i został on zbudowany dzięki ReactJS. Już podczas logowania aplikacja wygląda nieco inaczej – zachęca nas do przełączenia się na język polski, a także wspiera “małpkę”, czyli dodatek, który to pojawił się zaledwie kilka dni temu.

Więcej dowiecie się tutaj: Telegram z kolejną aktualizacją. Twórcy ulepszają udostępnianie multimediów!

Telegram-React
Ekran logowania w Telegram-React

Po zalogowaniu się, program wygląda podobnie do swojego pierwowzoru. Jednakże już po kliknięciu w przycisk menu zauważamy kompletnie odświeżony interfejs, który pozwala na większą kontrolę nad kontem. Ponadto możemy zmienić wygląd aplikacji. Co prawda, nie jest to tak rozbudowany silnik motywów, jak w aplikacji mobilnej czy tej desktopowej, ale przynajmniej pozwala na włączenie trybu ciemnego oraz zmianę tła. Wchodząc w dany czat widzimy kolejne nowości, chociażby w końcu mamy dymki czatu i całą resztę elementów, które wyglądem przypominają te z programów z innych platform.

Telegram-React możecie przetestować >>tutaj<<.

Póki co Telegram-React jest w fazie budowy i mogą się w nim pojawić błędy, a tłumaczenie nie jest kompletne. Jednakże już po zakończeniu prac, Telegram-React ma zastąpić ten kryjący się pod linkiem web.telegram.org.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!