Telegram: nowa aktualizacja wprowadza ciekawe drobiazgi

(fot. Telegram)
(fot. Telegram)

Telegram utrzymuje zasadę wydawania jednej dużej aktualizacji w miesiącu. Kwietniowy update nie wnosi ogromnych zmian, ale mowa tutaj o drobnych usprawnieniach, które naprawdę mogą się przydać.

Telegram z udostępnianiem folderów

Telegram już od jakiegoś czasu oferuje foldery, które pozwalają posegregować konwersacje. Teraz natomiast nasze foldery możemy udostępnić za pomocą linków. Co ciekawe, jeśli użytkownik doda więcej czatów do swojego folderu i zaktualizuje jego link, to znajomi dostaną sugestie dodania nowych czatów.

Kolejna zmiana to opcja ustawienia niestandardowej tapety dla czatów. Po ustawieniu tapety, na czacie zostanie wysłana specjalna wiadomość, która umożliwi drugiemu rozmówcy dodanie tej samej tapety czatu po swojej stronie lub utworzenie własnej.

Boty na Telegramie to świetna opcja – sam korzystam do integracji z Uptime Kuma. Boty także mogą hostować aplikacje internetowe i inne usługi. Od teraz można te aplikacje (w tym gry) uruchamiać w dowolnym czacie. Dostęp do aplikacji internetowych botów obsługujących tę funkcję można uzyskać za pośrednictwem bezpośredniego odnośnika lub wymieniając nazwę bota na dowolnym czacie w Telegramie.

Dodano także szybkie przewijanie załączników, a w grupach z włączonymi tematami (do 100 osób) pokaże się czas odczytu wiadomości przez członków. Dodano także opcję zaplanowania wysłania wiadomości kiedy znajomy stanie się online. Ciekawym jest też możliwość stworzenia grupy bez dodawania do niej członków (na przykład w celu uprzedniego skonfigurowania uprawnień). Na telefonach iPhone zdjęcia profilowe mają nową animację współpracującą z Dynamic Island.

Źródło: Telegram blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!