Telegram pobrany ponad MILIARD razy ze Sklepu Google Play!

Telegram

Telegram w Polsce cieszy się umiarkowaną popularnością. Nie jest on jakiś nierozpoznawalny, jednak do statusu Messengera jest mu daleko. To jednak nie oznacza, że nie podbił on reszty świata! Otóż właśnie przekroczono 1 miliard pobrań w Sklepie Google Play.

Telegram pobrany miliard razy ze Sklepu Google Play!

Telegram zyskuje przede wszystkim wtedy, kiedy źle dzieje się u jego konkurencji. Tak było na początku roku, kiedy to WhatsApp zmienił nieco regulamin, a także kilkanaście dni temu, kiedy to padły wszystkie usługi Facebooka – w tym Instagram, Messenger i WhatsApp. To zmusiło wiele osób do poszukania alternatywy, nawet jeśli ta miałaby być tymczasowa.

Zaraz po awarii Facebooka twórca Telegrama poinformował, że do komunikatora dołączyło ponad 70 mln nowych użytkowników i to w ciągu jednego dnia! Takie wzrosty sprawiły, że Telegram w końcu przekroczył barierę jednego miliarda pobrań w Sklepie Google Play.

telegram

To nie oznacza, że miliard osób właśnie teraz korzysta z Telegrama, a po prostu tyle razy ludzkość zdecydowała się na jego instalację. Nadal jednak jest to wynik bardzo ładny. Tutaj warto dodać, że następną wartością, którą wyświetli Sklep Google Play, jest ponad 5 miliardów pobrań. Ciekawe czy kiedykolwiek to nastąpi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!