Facebook padł. Efekt? Telegram zyskał wiele milionów użytkowników!

telegram facebook
Na zdjęciu znajduje się Grant Gustin; kadr pochodzi z planu zdjęciowego serialu Arrow

Chyba nikomu nie umknęła wczorajsza awaria Facebooka, która odcięła od kanałów komunikacji wiele milionów ludzi. Tak, przeróżnych kanałów, bowiem padł nie tylko Facebook, ale również Instagram, a nawet WhatsApp. Oczywiście jak ktoś traci, to ktoś inny musi zyskać – w tym przypadku bez wątpienia był to zarówno Twitter, jak i Telegram.

Tylko wczoraj do Telegrama dołączyło ponad 70 mln nowych użytkowników

Wczorajsza awaria usług Facebooka dosyć skutecznie odcięła wiele osób od kontaktu z bliskimi. To sprawiło, że Ci musieli poszukać alternatywy – tym bardziej, że padł również Instagram, Messenger i WhatsApp. Jedną z nich okazał się być właśnie Telegram.

Zapewne wielu z Was odczuło wczoraj pewne spowolnienie w działaniu Telegrama. Powodem tego był fakt, że do komunikatora nadciągały ogromne ilości nowych użytkowników. Na szczęście Telegram nie odnotował przerwy w dostawie usług i dalej dzielnie działał – pomimo tego, że wiadomości wysyłały się ciut wolniej, ale wystarczająco szybko, aby utrzymać rozmowę. Podobnie było ze zdjęciami. Nie zauważyłem problemów z rozmowami głosowymi/wideo.

Jak się okazuje, tylko wczoraj do Telegrama dołączyło ponad 70 milionów nowych użytkowników, co jednocześnie jest też rekordem.

Yesterday Telegram experienced a record increase in user registration and activity.

The daily growth rate of Telegram exceeded the norm by an order of magnitude, and we welcomed over 70 million refugees from other platforms in one day. I am proud of how our team handled the unprecedented growth because Telegram continued to work flawlessly for the vast majority of our users. That said, some users in the Americas may have experienced slower speed than usual as millions of users from these continents rushed to sign up for Telegram at the same time.

I ask our existing users to say hi to their newly arrived friends, help them unpack (https://t.me/TelegramTips/245), and let them know what we have in stock (https://t.me/telegramtips). Make sure they stick around and see why Telegram is light years ahead of the competition.

For the new users I’d like to say this – welcome to Telegram, the largest independent messaging platform. We won’t fail you when others will.

powiedział Pavel Durov, twórca Telegrama.

Jako użytkownik Telegrama już od wielu lat muszę to przyznać, że nie odczułem wczorajszej awarii Facebooka. Gdybym jednak Telegrama nie używał i dalej polegał na Messengerze, to miałbym niemały problem z nawiązaniem kontaktu z bliskimi.

Źródło: Durov’s Channel

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!