Telegram Stories już są, ale nie dla wszystkich

Telegram Web

Zapowiadane Telegram Stories są już dostępne, ale niestety, skorzystać mogą tylko wybrani użytkownicy, którzy są gotowi zapłacić.

Telegram Stories to funkcja premium

Telegram Stories to nowa funkcja, która została zapowiedziana jakiś czas temu. Jak się okazuje, dodatek miał cichą premierę i został udostępniony użytkownikom. Jest jednak pewien warunek – skorzystać z niego mogą tylko subskrybenci konta premium. Odbiorcą stories może być każdy. Możliwym jednak jest, że w przyszłości funkcja zostanie udostępniona dla każdego.

A jak wygląda dodawanie Telegram Stories? Całkiem prosto i przyjemnie. Na górze aplikacji jest specjalny przycisk który należy kliknąć.

Dodawanie Stories
Dodawanie Stories

Następnie wykonujemy zdjęcie, w tym także z jednoczesnym użyciem kamery głównej i frontowej. Można też dodać tekst w różnych fontach, naklejki czy sprecyzować czas dostępu. Obecny jest także edytor pozwalający zmodyfikować wygląd zdjęcia.

Podczas publikacji możemy sprecyzować kto ma widzieć Stories. Można też zezwolić lub zablokować wykonywanie zrzutów ekranu. Możliwym jest także ustawienie Stories jako wieczyste.

Dodawanie Stories
Dodawanie Stories

Jak twórcy Telegrama obiecali, funkcja Stories jest naprawdę minimalistyczna, prywatna i niezbyt nachalna. I faktycznie, odbiorcy Stories nie mają jakoś szczególnie zmodyfikowanego interfejsu aplikacji. Możecie zobaczyć to poniżej.

Co ciekawe, twórcy jeszcze oficjalnie nie wspomnieli, że funkcja jest dostępna. Możliwe, że debiut nastąpi już niedługo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!