Telegram doda Stories. Funkcję zapowiedział sam twórca

Telegram
Telegram Web

No i stało się to, co przewidywałem od dawna. Telegram idzie śladem innych komunikatorów, w tym Messengera oraz Signala i zaimplementuje funkcjonalność Stories.

Telegram wprowadzi Stories. Funkcję zapowiedział sam Durow

Stories to ogólna nazwa funkcjonalności, która pozwala użytkownikom na dodawanie filmów lub zdjęć, które zostaną automatycznie usunięte po 24 godzinach. Jest to wykorzystywane często do pochwalenia się jakimiś wydarzeniami, chwilami z życia, jednak bez potrzeby “zaśmiecania” swojego głównego profilu/tablicy. Z tego co kojarzę, to Stories początkowo były dostępne w aplikacji Snapchat, a następnie funkcja została skopiowana do Instagrama, gdzie do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością.

Stories trafiły też do Messengera oraz do Signala. Już od jakiegoś czasu wyczuwałem, że tę funkcję doda także Telegram. Dzisiaj sam Durow (twórca Telegrama) zapowiedział nadejście Stories. Co ciekawe, sam zaznaczył, że zespół Telegrama nie chciał dodawać tej funkcji, ale użytkownicy tak mocno o nią prosili, że w końcu wydano zgodę.

For years, our users have been asking us to implement Stories in Telegram. More than half of all feature requests that we receive are related to Stories.

Initially, we were against this since Stories are already everywhere. However, Telegram wouldn’t be Telegram if we didn’t listen to our users and didn’t innovate on existing formats.

Pavel Durov

Stories w Telegramie będzie zbudowane na kilku filarach:

  • Prywatność – użytkownik będzie mógł zdefiniować kto może zobaczyć jego Stories
  • Zwarty interfejs – Stories będą umieszczane w rozwijanej sekcji na górze listy czatów, dzięki czemu będą łatwo dostępne bez zajmowania miejsca.
  • Elastyczność – Historie opublikowane przez dowolny kontakt będzie można łatwo ukryć, przenosząc je na listę “Ukryte” w sekcji Kontakty zamiast na ekran główny.
  • Opisy – Obok wielu narzędzi do edycji zdjęć i filmów, użytkownik będzie mógł dodawać podpisy do swoich historii, aby dodać więcej kontekstu lub linków i oznaczać inne osoby.
  • Obsługa dwóch kamer jednocześnie.
  • Opcjonalna ulotność – opcja ustawienia czasu istnienia Stories na 6, 12, 24 lub 48 godzin. Stories także będą mogły zostać na stałe.
  • Inne dodatki (tutaj nie wiemy nic więcej)

Jak dodaje Durow, Stories już są na ostatniej prostej testów i funkcja zostanie dodana niedługo, a dokładnie na początku lipca. Zdecydowanie będzie to powiew świeżości w Telegramie.

Fakt, Telegram to dalej “tylko” komunikator, jednak jego funkcjonalność, zwłaszcza na Wschodzie, jest wykorzystywana wręcz do celów typowych dla Social Media. Stories mogą nieźle rozbudować interakcję pomiędzy użytkownikami, a także nieco pozwolą lepiej dzielić się chwilami bez potrzeby bezpośredniego kontaktu.

Źródło: Du Rove’s Channel

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!