Udostępnianie ekranu w Telegramie już jest, ale nie dla wszystkich

telegram

Telegram jest niezwykle wygodnym i nowoczesnym komunikatorem internetowym, jednakże do pełni szczęścia brakuje mi kilka rzeczy. Niedawno twórcy dodali rozmowy wideo, teraz natomiast pracują nad kolejną ważnym dodatkiem!

Telegram od ponad dwóch lat jest moim głównym komunikatorem internetowym. Już na długie miesiące przed jego zainstalowaniem słyszałem o nim same pozytywy, aż w końcu zdecydowałem się go pobrać. Telegram jest z nami już od 7 lat i ciągle jest rozbudowywany o kolejne dodatki. Kilka dni temu otrzymaliśmy możliwość prowadzenia prywatnych rozmów wideo. Już niedługo doczekamy się kolejnej funkcji.

Telegram z udostępnianiem ekranu!

Zaraz obok rozmów wideo, kolejną wyczekiwaną przeze mnie funkcją jest udostępnianie ekranu. Jest to niezwykle przydatna rzecz, tym bardziej w dzisiejszej rzeczywistości, kiedy to zajęcia zdalne są czymś codziennym. Jak mówią najnowsze informacje, Telegram właśnie pracuje nad dodaniem udostępniania ekranu.

Warto przeczytać: Telegram z urodzinową aktualizacją, a w niej rozmowy wideo!

Funkcja ta właśnie zadebiutowała w Telegram Desktop Beta dla macOS. Póki co, działa ona dosyć… kapryśnie, bowiem możemy dostrzec jakieś dziwne cięcia i klatkowanie, jednak koniec końców funkcja faktycznie zaczyna działać. Póki co nie wiemy czy udostępnianie ekranu zadebiutuje w najnowszej wersji Telegrama i czy będzie dostępna na innych systemach i innych platformach. Muszę przypomnieć, że podobna funkcja nie tak dawno została zaimplementowana do mobilnej wersji Facebook Messengera.

Tak szybkie wprowadzanie tego typu funkcji jest możliwe dzięki zaimplementowaniu WebRTC w Telegramie, jednak element ten pozwala na o wiele więcej niż rozmowy wideo czy udostępnianie ekranu. Zapewne kolejne dodatki zadebiutują w ciągu kolejnych miesięcy. O WebRTC więcej dowiecie się >>stąd<<.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!