Telegram w Ubuntu się zmieni. I dobrze

Telegram w Snapcraft
Telegram w Snapcraft

Jak się okazuje, Telegram w systemie Ubuntu pójdzie podobną drogą co Firefox i Chromium. Akurat w tym przypadku to dobrze.

Telegram będzie oferowany jako Snap w Ubuntu

Już poznajemy pierwsze informacje dotyczące Ubuntu 23.04. Jedną z mniejszych zmian będzie przejście Telegrama z DEB na Snap. Co to oznacza? Wpisując w terminalu komendę:

sudo apt install telegram-desktop

aplikacja Telegram zainstaluje się nie jako paczka .deb, a Snap. Podobnie było z innymi znanymi aplikacjami, na przykład Chromium czy Mozilla Firefox. O ile w przypadku przeglądarek internetowych było to nieco irytujące, tak jednak z Telegramem jest to całkiem dobre.

Telegram w GNOME Software
Telegram jest także dostępny jako Flatpak

Telegrama w formie DEB próbowałem używać kilka razy i zazwyczaj wracałem do AppImage. Problemem jest fakt, że Telegram w repozytoriach Debiana jest w starej wersji. Zresztą od jakiegoś czasu używam Ubuntu 22.04 LTS, gdzie mam Telegram Snap i aplikacja sprawdza się całkiem dobrze, podobnie jak edycja Flatpak.

Jak ktoś instalował Telegrama ze Snap Store to zapewne i tak miał wersję Snap, która jest często aktualizowana i najnowsza. Jeśli jednak ktoś decydował się na instalację poprzez apt w terminalu to w Ubuntu 23.04 zostanie automatycznie przeniesiony do menedżera pakietów Snap.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!