Telegram z ostatnią aktualizacją w tym roku

(fot. Telegram)
(fot. Telegram)

Telegram nie odpuszcza i twórcy wydają jeszcze jedną aktualizację w tym roku. Co takiego dodano?

Telegram z aktualizacją – co wprowadzono?

Pierwszą wprowadzoną nowością jest możliwość dostosowania wyglądu kanałów. Funkcja rozwija się wraz ze zdobywaniem poziomów dzięki ulepszeniom od subskrybentów lub z loterii. Oprócz personalizacji koloru wiadomości, administratorzy kanałów mają teraz możliwość dostosowania koloru i loga swojej okładki profilowej, ustawienia statusu emoji oraz wybór tapety widocznej dla każdej osoby, która otworzy dany kanał.

Dodano także opcję publikowania wiadomości z kanałów jako relację. Będzie to faktyczna kopia wiadomości, która zarazem jest elementem multimedialnym. Tę kopię można przemieszczać, dostosowywać rozmiar i ozdabiać. Każdy, kto ogląda transmisję, po prostu dotyka jej, aby otworzyć wiadomość w odpowiednim kanale.

Twórcy kanałów organizujący losowania mogą teraz dostosować długość trwania i określić dodatkowe nagrody do rozdania. W celu zwiększenia przejrzystości, organizatorzy loterii mogą skorzystać z funkcji ‘Pokaż zwycięzców’, aby ogłosić osoby, które zdobyły nagrody. Gdy ta opcja jest aktywna, szczęśliwi zwycięzcy zostaną ogłoszeni poprzez specjalną wiadomość pełną konfetti.

Rozszerzona została także funkcja podejrzenia kto obejrzał relację. Od teraz dowiemy się nie tylko kto zobaczył, ale wygodnie zobaczymy ponowne publikacje. Dzięki tej aktualizacji administratorzy kanałów mają teraz dostęp do informacji o reakcjach na swoje transmisje, a zarówno użytkownicy, jak i twórcy kanałów, mogą śledzić, kto udostępnił ich treści.

Ostatnią funkcją jest opcja wycięcia obiektu ze zdjęcia. Działa to podobnie jak w iOS/iPadOS, tylko tutaj wewnątrz Telegrama. Wydaje się pracować naprawdę dobrze, aczkolwiek muszą tę funkcję jeszcze potestować.

Aktualizacja już została wydana i każdy powinien móc ją zainstalować.

Źródło: Telegram blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!