Strona główna Aktualności Telegram zaktualizowany do wersji 5.6. Co nowego dodano?

Telegram zaktualizowany do wersji 5.6. Co nowego dodano?

-

Telegram to mój główny komunikator internetowy i jestem na bieżąco z nowościami, które są w nim wprowadzane. Własnie uaktualniono komunikator do wersji 5.6, która dodaje wiele ułatwień związanych z archiwizacją wiadomości.

Telegram?

Zapewne większość z Was korzysta z Facebook Messengera. Również i ja bardzo długo należałem do tej grupy. Rok temu jednak postanowiłem poszukać alternatywy, tym bardziej, że od dłuższego czasu coraz więcej osób polecało mi Telegrama. Uruchomiłem Sklep Google Play, zainstalowałem program i już od pierwszych chwil pokochałem ten komunikator. Telegram jest lekki, szybki, prywatny i naprawdę wygodny. Bardzo szybko przekonałem do niego sporą część moich znajomych.

Ba! Nie wiem czy wiecie, ale ROOTBLOG również korzysta z Telegrama. Mamy tam dwa kanały – jeden informacyjny z odnośnikami do przeróżnych promocji, a drugi do rozmów tematycznych. Poniżej znajdziecie linki do obu miejsc:

Wersja 5.6 – co nowego wnosi?

Deweloperzy znacznie ułatwili archiwizowanie wiadomości. Od teraz wystarczy przesunąć w lewo wybrany przez nas czat, aby ten został zarchiwizowany. Tym samym gestem możesz ukryć archiwum z listy wiadomości. Dzięki nowej aktualizacji możesz przypiąć aż do stu czatów w archiwum.

Oprócz tego, wersja 5.6 wprowadza wykonywanie czynności na grupach czatów – od teraz możesz zaznaczyć kilka rozmów i jednym kliknięciem na przykład je przypiąć. Na ekranie głównym, przy zdjęciach kontaktów, znajdziesz informację, którzy Twoi znajomi są aktualnie dostępni. Przeprojektowano również menu, które to wyświetla się po dłuższym przytrzymaniu palcem na danej wiadomości (co możesz zobaczyć na poniższym nagraniu wideo).

Telegram po polsku

Po zainstalowaniu Telegrama nie znajdziesz w nim języka polskiego. Nie martw się, bowiem już jakiś czas temu zostało przygotowane tłumaczenie komunikatora na nasz język. Aby je zainstalować wystarczy kliknąć w >ten link<, a język polski na stałe zagości w Twoim Telegramie. Spolszczenie przygotowała grupa TelegramPoPolsku.

Telegram już od niemalże roku jest moim głównym komunikatorem. Bardzo chętnie korzystam z niego na smartfonie, jak i na komputerach z Windowsem i Linuksem – tak, Telegram to otwartoźródłowy komunikator, który jest dostępny na wielu platformach i doczekał się wielu forków – między innymi Unigram, Plus Messenger czy TelegramTUI.

A Wy korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Telegram Polska, Telegram Blog

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej