Telegram zaktualizowany! Drobne, ale potrzebne zmiany

Telegram

Telegram właśnie wprowadził nową wersję swojej aplikacji. Wnosi ona drobne usprawnienia, które powinny pozytywnie odbić się na wygodzie użytkowania.

Telegram z błyskawicznym przewijaniem, kalendarzem oraz globalnymi motywami

Telegram umożliwia przechowywanie nieskończonej ilości danych w chmurze. Dodatkowo każdy czat oferuje przegląd multimediów z podziałem na zdjęcia, filmy, pliki czy muzykę. To jednak nadal za mało, aby oglądanie było wygodne. Dlatego też zaimplementowano lepszą galerię, która nie tylko pozwala na szybkie przewijanie, ale też zmianę rozmiaru elementów, a nawet wyświetlenie specjalnego kalendarza.

Na urządzeniach mobilnych dostaniemy także możliwość rozdzielenia od siebie zdjęć i filmów w widoku wysłanych multimediów. Taka funkcjonalność dotąd była dostępna tylko w wersji desktopowej.

Administratorzy grup i kanałów dostaną kolejną opcję zarządzania. Tym razem możliwym będzie tworzenie zaproszeń, gdzie administrator będzie musiał takowe członkostwo zaakceptować. Kiedy to użytkownicy będą chcieli dołączyć, to zostanie wyświetlone specjalne powiadomienie i administrator będzie mógł zdecydować czy chce prośby akceptować, czy usunąć. Dodano także unikalne nazwy linków zaproszeń.

Aplikacja na iOS-a dostała przeprojektowany ekran wyboru motywów. Możliwym również jest wybranie motywu globalnego dostępnego w całej aplikacji. Stworzony przez zespół Telegrama, każdy motyw ma tryb dzienny i nocny, kolorowe animowane tło i gradientowe dymki wiadomości. Podobne zmiany mają pojawić się w przyszłości również na Androidzie.

iOS dostał również wyświetlanie czasu podróży. Jeśli ktoś udostępni nam lokalizację, to możemy podejrzeć ile zajmie podróż do naszej lokalizacji – zarówno pieszo, jak i samochodem. Deweloperzy dodali także natychmiastowe podpisy do multimediów. Tekst wiadomości jest teraz automatycznie konwertowany na podpis po dołączeniu multimediów. Działa to również z wersjami roboczymi synchronizowanymi między urządzeniami. Na koniec, użytkownicy iOS-a dostali także nowe ustawienia z przeprojektowanymi zakładkami Powiadomienia, Naklejki i Urządzenia.

Stosowna aktualizacja powinna pojawić się na Waszym urządzeniach już lada moment.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!