Telewizor firmy OnePlus już na horyzoncie!

oneplus logo

Jeśli nie jesteście naszymi nowymi czytelnikami, może pamiętacie wpis Mariusza z kwietnia tego roku. Wtedy to OnePlus zapowiedział, iż wypuszczą swój telewizor. A jak powiedzieli, tak też robią. Już niedługo będziemy mogli obejrzeć swój ulubiony film na dużym ekranie od tego producenta!

OnePlus rozszerza swoją ofertę

Producent ten zapewne kojarzy Wam się z mocnymi pod kątem podzespołów smartfonami. Nazywane one są bardzo często “zabójcami flagowców”, odnosi się to do tego, iż działają one bardzo płynnie, a kosztują mniej niż niejeden flagowiec. Dzisiaj jednak nie porozmawiamy o smartofnach OnePlus, a o ich nadchodzącym urządzeniu jakim jest telewizor. Ten chiński gigant uznał, że nie może stać w miejscu i postanawia rozszerzyć listę swoich urządzeń także o telewizor.

Warto przeczytać: Kolejne podejście: Google pracuje nad portalem społecznościowym o nazwie Sznurówka

Już wcześniej zapowiedzieli jego powstanie, a teraz w sieci pojawiła się informacja o tym, że właśnie został certyfikowany pilot do tego sprzętu. Możemy go znaleźć już na liście urządzeń Bluetooth SIG. Wiemy już dwie rzeczy na jego temat. Pierwsze to to, że będzie obsługiwał wcześniej wspomniany protokół transmisji bezprzewodowej w wersji 4.2. Będzie także posiadał dedykowany przycisk do uruchomienia autorskiego asystenta AI, w który to będzie wyposażony ten telewizor. Krąży też plotka mówiąca o tym, że telewizor OnePlus otrzyma wbudowaną kamerkę. To, w połączeniu z funkcjami Smart TV może być dla niektórych bardzo przydatne.

certyfikacja pilota oneplus

 

Certyfikacja pilota oznacza jedno, premiera nowego sprzętu tego producenta jest już blisko. Kto wie, może jeszcze do końca wakacji ujrzy on światło dzienne? Ciekawi mnie jednak to, i myślę, że nie tylko mnie, czy telewizor ten będzie dostępny także w Europie czy tylko i wyłącznie na terenie Azji. Oczywiście, niekoniecznie będzie tak od razu, ale z czasem bardzo możliwe, że rozpocznie się ekspansja tych urządzeń także na nasz kontynent.

Według Was, kiedy odbędzie się premiera telewizora firmy OnePlus? Myślicie, że będziemy mogli za jakiś czas kupić je także w Polsce?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!