Telewizory Huawei zadebiutuje już w kwietniu. Na start modele o przekątnych 55 cali i 65 cali

Huawei

Rynek smartfonów, laptopów czy tabletów to dla Huawei zbyt mało. Informacje na temat planów chińskiego producenta dotyczących podbicia segmentu telewizorów pojawiały się już niejednokrotnie. Wszystko wskazuje na to, że premiera pierwszych modeli odbędzie się już w kwietniu!

Telewizory Huawei gotowe do sprzedaży

Informacje zostały ujawnione przez dział Huawei TV, który, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się pracami nad wprowadzeniem telewizorów giganta z Państwa Środka na rynek. Premiera dwóch pierwszych modeli ma odbyć się już w kwietniu tego roku. Podczas konferencji mamy zobaczyć dwa modele, które będą różnić się przede wszystkim przekątną ekranu. Za produkcję matryc odpowiedzialni będą dwaj najwięksi chińscy producenci z tego segmentu rynku czyli BOE, które skupi się na 55-calowym telewizorze, oraz Huaxing Optoelectrinics czyli firma, które zlecono produkcję matryc dla 65-calowej wersji.

Xiaomi Mi TV 4A: recenzja 43-calowego telewizora Xiaomi

Oczywiście Huawei TV to nie tylko zwykły telewizor. Nie zabraknie zaawansowanego smart TV pełnego różnorakich aplikacji, portali społecznościowych czy nawet gier przygotowanych specjalnie na urządzenia tego typu. Wcześniej pojawiały się głosy mówiące, że 65-calowan wersja otrzyma także wsparcie dla sieci 5G. Jednak patrząc na tempo rozwoju nowej infrastruktury sieci na świecie nie spodziewałbym się tego. Bardzo możliwe, że w bliżej nieokreślonej przyszłości Huawei zaprezentuje światu telewizor pozwalający na korzystanie z dobrodziejstw 5G, ale myślę, że będziemy musieli na to jeszcze poczekać.

Zobacz też: Huawei P30 Pro odnaleziony na włoskim Amazonie. Oficjalne rendery trafiły do sieci!

Gigant z Państwa Środka ma ambitne plany związane z rynkiem telewizorów. Jeszcze w tym roku chiński producent chce sprzedać przynajmniej 10 milionów sztuk swoich nowości i podbić nimi serca nie tylko Chińczyków, ale także mieszkańców Starego Kontynentu. Tym samym możemy być praktycznie pewni, że system, w który zostaną wyposażone Huawei TV, będą wspierać język angielski. Co z językiem polskim? Tego niestety nie wiemy i zapewne nie dowiemy się przed premierą. Jeśli jednak telewizory miałyby zadebiutować i w naszym kraju to zapewne chiński producent postara się o odpowiednie tłumaczenie. Z niecierpliwością czekamy na premierę!

Co myślicie o Huawei TV? Czy waszym zdaniem chiński producent ma szansę podbić i tą część rynku? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!