Ten niezbyt legalny emulator zamieni Twój smartfon w Nintendo Switch!

switch

Emulatory to bardzo ciekawe programy, bowiem są nie tylko pokazem możliwości dewelopera, ale również dają nam dostęp do ulubionych gier z konsol, które już trudno zakupić. Dzisiaj opisywana aplikacja emuluje działanie Nintendo Switch, czyli dosyć nowej konsoli, ale niestety sam emulator nie jest zbyt legalny.

Emulatory są naprawdę świetne. Jednym z najpopularniejszych jest ten, który daje nam dostęp do gier z PSP na Androidzie. Tytuły napisane na Playstation Portable są naprawdę dobre, a na ogromnych ekranach telefonów wyglądają pięknie, tym bardziej, że mamy dostęp do większej liczby klatek na sekundę oraz rozdzielczości. Ciekawym sposobem jest również przerobienie (za pomocą odpowiedniego oprogramowania) minikomputera Raspberry Pi w konsolę do gier retro. Niestety, nie wszystkie emulatory są takie dobre.

Warto zobaczyć: RetroArch na PSP, czyli używamy emulatora, by rozszerzyć bibliotekę gier!

Ten emulator pozwoli Ci na granie w gry z Nintendo Switch na Androidzie, ale ja bym go nie instalował

Emulacja Nintendo Switch nie powinna być aż taka trudna, bowiem procesor tej konsoli jest oparty o tę samą architekturę, co smartfony z Androidem, czyli ARM. Oczywiście CPU to tylko jeden z wielu elementów ważnych podczas budowy emulatora. Właśnie powstał emulator Nintendo Switch na Androida. Niestety, o ile same w sobie emulatory są legalne, tak ten prawdopodobnie nie jest.

Przede wszystkim emulator ten bazuje na skradzionym kodzie emulatora PC Switch. Mało tego, co prawda został on wydany pod licencją GPLv2 (GNU General Public License), ale łamie jej założenia, bowiem kod programu nie został udostępniony. Mało tego, emulator do działania wymaga stworzenia konta użytkownika oraz specjalnego kontrolera, który można zamówić w przedsprzedaży za 100 dolarów (około 380 złotych). Oczywiście emulator wymaga mocnych podzespołów i do uruchomienia gier potrzebujemy minimum procesora Qualcomm Snapdragon 855.

Ja jednak odradzam korzystanie z tego emulatora (dlatego też nigdzie go tutaj nie podlinkowałem). Bazuje on na skradzionym kodzie i łamie postanowienia licencyjne. Na portalu XDA-Developers pojawiły się kolejne informacje mówiące o złych praktykach tego oprogramowania. Tak jak wspomniałem wcześniej, emulatory są legalne, ale pobieranie ROM-ów już nie – warto o tym pamiętać.

Korzystacie z emulatorów? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!