Tesla otwiera nową fabrykę w Europie i zapowiada premierę nowego auta

Tesla Model S 75D Rootblog
Tesla Model S

Dawno nie pisałem nic o poczynaniach amerykańskiego przedsiębiorstwa, znanego z aut elektrycznych. Nie dlatego, że mi się nie chciało, po prostu nie działo się nic ciekawego. Teraz jednak zaczęło się dziać, więc pora się z wami tym podzielić. Co nowego słychać u Tesli?

Na początek nowa fabryka, ulokowana blisko Polski

Niestety nie w samej Polsce, lecz w Niemczech. Po cichu liczyłem na to, że Tesla wejdzie do Polski z fabryką, póki co jednak się tak nie stanie. Przynajmniej na razie. Nowa fabryka najprawdopodobniej będzie ulokowana w pobliżu lotniska Berlin-Brandenburg, które jeszcze nie istnieje, lecz powstaje już od wielu lat. Musk argumentuje powstanie fabryki w Niemczech świetną jakością tamtejszej produkcji.

Tesla Elon Musk
Elon Musk

Zobacz też: Tesla rozszerza działalność o kolejne rynki i… możecie zamówić amerykańskie samochody w Polsce!

Kiedy planowo ma ruszyć produkcja? Prawdopodobnie za dwa lata, czyli w 2021 roku, jednak znając Teslę ta data się nieco opóźni. Istnieje nawet teoria, mówiąca o Elon Standard Time, czyli odchyleniu daty podanej przez Muska, od tej prawdziwej. Tak zawsze jest z rzeczami od SpaceX, tak bywa także z Teslą. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem nic się nie opóźni i nowe Tesla Gigafactory powstanie czym prędzej. Jak podaje money.pl, otworzy to 10 000 miejsc pracy, z których niektóre zapewne będą obsadzone Polakami. W końcu to niedaleko od granicy, którą w tym wypadku jest Odra. A oprócz tego, oznaczało by to szybsze dostawy – również do naszego kraju!

Tesla Cybertruck – nowe auto na horyzoncie!

Jak dowiedzieliśmy się z Twittera Elona, prezentacja nowego auta od Tesli odbędzie się już w tym miesiącu. Będzie to dokładnie 21 listopada, czyli w dzień kiedy odbywają się targi samochodowe w Los Angeles. Czy to tam odbędzie się event Tesli? Oczywiście, że nie. Tesla organizuje to w pobliżu siedziby SpaceX, czyli również w LA, lecz poza targami. Co ciekawe, tego samego dnia Ford ma zaprezentować elektrycznego SUV-a, który będzie stylizowany podobnie do Mustanga. Cybertruck ma nie być SUV-em, lecz raczej konkurentem dla Forda F-150. Póki co jednak nie zamierzam snuć przemyśleń na temat tego auta, bo praktycznie nic o nim nie wiadomo.

Na pewno poinformuję was o wszystkim, gdy Tesla Cybertruck wyjdzie oficjalnie. Tymczasem zapraszam do komentowania wpisu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!