Testowanie Windows Terminal stało się naprawdę proste

Testowanie Windows Terminal stało się naprawdę proste

Microsoft przygotowuje coraz to ciekawsze narzędzia dla deweloperów, a Visual Studio Code to tylko jedno z nich. Innym, fajnym rozwiązaniem jest Windows Terminal, który już można wygodnie testować.

Windows Terminal (Preview) dostępny w Microsoft Store

Windows Subsystem for Linux umożliwia użytkownikom Windowsa natywne uruchomienie terminala wybranej dystrybucji Linuksa. Sam bardzo chętnie korzystam z tego udogodnienia. Dzięki WSL możemy korzystać z linuksowego Terminala, a instalując kilka dodatków jesteśmy w stanie uruchamiać aplikacje z interfejsem graficznym (GUI).

Na początku maja Microsoft zaskoczył nas bardzo ważną informacją. Przygotował on bowiem nową wersję WSL (Windows Subsystem for Linux), który nie tylko zastąpi aktualnie wykorzystywaną odsłonę, ale również da nam nowe i niezwykle potężne narzędzie, jakim jest Windows Terminal.

Stało się! Windows będzie wykorzystywał Jądro Linuksa – poznajcie WSL 2 oraz Windows Terminal

Windows od teraz będzie miał w sobie zaszyte jądro Linuksa, które wykorzystywane będzie właśnie podczas sesji z Windows Terminal. Tak, WSL 2 – dzięki wirtualizacji – będzie pracował w oparciu o swoje jądro, a to oznacza, że Windows zacznie zawierać w sobie dwa różne jądra – Linux Kernel oraz Windows NT Kernel.

Windows Terminal to konsola, o której wielu marzyło. Aplikacja już na samym początku wyróżnia się naprawdę przyjemnym designem oraz wsparciem dla… chyba wszystkiego – również emoji. Mało tego, program ten ma być podatny na modyfikacje, bowiem obsługiwać będzie motywy, wtyczki itd.

Windows Terminal to potężny kombajn, który na kartach może wyświetlać przeróżne środowiska – na przykład na pierwszej karcie możemy włączyć PowerShella, na drugiej konsolę Debiana, a na trzeciej terminal Kali Linux.

Terminal można już pobrać

Microsoft postanowił udostępnić swój jeszcze niedokończony produkt w swoim sklepie z aplikacjami. Wystarczy wejść w >ten link<, który to przekieruje nas do Microsoft Store. To właśnie stąd możemy pobrać Windows Terminal i zacząć wygodnie go testować. Wszelkie aktualizacje również powinny być udostępniane za pośrednictwem tego sklepu.

Niestety, z jakiegoś powodu nie mogę pobrać tejże aplikacji. Po kliknięciu na Pobierz kompletnie nic się nie dzieje. Może Wy mi powiecie co jest nie tak? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!