Strona główna Aktualności Testy MIUI 10 na bazie Androida Q trwają

Testy MIUI 10 na bazie Androida Q trwają

-

Telefony Xiaomi w większości działają pod kontrolą Androida przykrytego rozbudowaną nakładką MIUI, która ma wielu fanów. Pojawiły się jej wersje oparte o najnowszego Androida Q.

Android Q zaszyty pod MIUI

11 lipca Zhang Guoquan, dyrektor działu oprogramowania Xiaomi podzielił się zrzutami ekranu pochodzącymi z MIUI 10 opartym na Androidzie 10 (Q). Beta nowej wersji MIUI jest otwarta i chętni już mogą zgłaszać wykryte błędy.

Jak podaje źródło, jeśli Wasze urządzenie korzysta z najnowszej wersji rozwojowej MIUI, to możliwe jest pobranie bety automatycznie przez aktualizacje OTA (Over-the-air). W przeciwnym wypadku należy odblokować bootloader i wgrać ją ręcznie przez fastboot. Na razie beta dostępna jest jedynie na trzy flagowce Xiaomi:

Zmiany w systemie nie są bardzo widoczne, gdyż bardziej można je nazwać usprawnieniami „pod maską”. W Androidzie Q użytkownicy mogą wybrać czy aplikacja może uzyskać dostęp do lokalizacji, gdy jest uruchomiona w tle. Kiedy aplikacja korzysta z danych lokalizacji użytkownika, mikrofonu lub kamery, użytkownik będzie mógł zobaczyć ikonę na pasku powiadomień, która poinformuje go, która aplikacja korzysta z uprawnienia. Ważnym usprawnieniem, na które czekamy przy okazji wdrożenia Androida Q jest tryb ciemny dla całego interfejsu.

Warto przeczytać: MIUI 11 zostanie całkowicie przeprojektowane, aby ujednolicić stylistykę wszystkich ikon

W komentarzach na Weibo, gdzie Zhang Guoquan opublikował zrzuty ekranu, pojawiły się pytania o MIUI 11. Użytkownicy nie widzą większych zmian przy wprowadzeniu nowej wersji Androida, ponieważ nakładka Xiaomi bardzo mocno „przykrywa” to co przygotowało Google. Pan Zhang nie odpowiedział kiedy będzie wydane nowe MIUI.

Napiszcie w komentarzu na co Wy czekacie: nowszą wersję MIUI czy nowszą wersję Androida?

Źródłoc.mi.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej