[AKTUALIZACJA] This War of Mine za darmo! Grę dostarczy Ministerstwo Edukacji

this war of mine
This War of Mine

This War of Mine to polska gra wideo, która już jakiś czas temu weszła do polskiego kanonu lektur. Jak się okazuje, tym razem MEN rozda grę za darmo.

This War of Mine za darmo

Jakiś czas temu było głośno o tym, że gra This War of Mine weszła do kanonu lektur. Jest to wyjątkowa nowość, bowiem do tej pory dziełami sztuki, które kojarzyły nam się z tym słowem, to były książki – bardzo często grube, ciężkie i trudne w interpretacji. I właśnie szokiem był fakt wykorzystania gry wideo, jako pewnego nośnika kultury.

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, od teraz gra This War of Mine jest dostępna kompletnie za darmo. Mowa tu o wersji na PC pozbawionej zabezpieczeń DRM. Na stronie rządowej znajdziemy odnośnik, którego kliknięcie przenosi nad do strony WeTransfer użytkownika 11bit Studios, czyli twórców tej gry. Niestety, chciałem grę pobrać, ale wyskakuje mi komunikat “Transfer expired”.

This war of mine

Według strony, gra jest skierowana do uczniów i nauczycieli. Dziwi mnie jednak fakt tak dziwnego opublikowania instalki, bowiem ta została udostępniona za pośrednictwem komercyjnej usługi trzeciej, a nie po prostu z wykorzystaniem swojego, rządowego serwera. Tak jak wspomniałem, nie udało mi się gry pobrać, a jestem naprawdę ciekawy, czy została udostępniona tylko wersja na Windowsa czy jednak można ją zainstalować na Linuxie oraz macOS.

Grę pobierzecie >>stąd<<.

Strona rządowa też jasno wskazuje na to, że This War of Mine ma być pierwszym tytułem tego typu. Jak możemy doczytać, widnieje tam napis “Pierwsza gra już dostępna!”. To też zapowiada, że MEN prawdopodobnie pochyli się nad tematem gier wideo i odnajdzie inne tytuły pasujące do edukacyjnej perspektywy.

This War of Mine to gra, której historia jest inspirowana oblężeniem Sarajewa. W grze wcielamy się w zwykłego cywila, który chce przeżyć wojnę – nie wybieramy strony w tym konflikcie czy ulubionej broni. Z perspektywy dzisiejszej wojny w Ukrainie, temat wydaje się być wyjątkowo ważny do omówienia.

Aktualizacja

Na stronie rządowej doszło do aktualizacji. Pojawiła się nowa podstrona, na której opisano grę, udostępniono przeróżne materiały powiązane oraz podano minimalne wymagania sprzętowe. Odświeżono również link do pobrania gry, jednak nadal jest to WeTransfer.

Źródło: MEN

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!