Thunderbird to bardzo spore narzędzie do pracy, które przede wszystkim jest skrzynką pocztową. Zapewne wielu z Was zna tę aplikację, bowiem jest dostępna od naprawdę dawna. Twórcy już pracują nad wersją 102, która wniesie spore nowości.
Thunderbird 102 ze sporymi zmianami i nowościami
Thunderbird to już dosyć stare, ale nadal dobre narzędzie do zarządzania skrzynkami pocztowymi, kalendarzami, zadaniami i innymi czynnościami związanymi z pracą. Jest to naprawdę spory kombajn, który przyda się w pracy, w biurze czy w domu. Od dawna jednak Thunderbird niewiele się zmienia i choć w wakacje doczekaliśmy się wersji 91, tak nadal mamy do czynienia niemalże z tym samym.
Twórcy jednak pracują nad wersją 102, która wniesie całkiem spore nowości. Przede wszystkim dostaniemy nowy pasek narzędzi, a także kompletnie nową książkę adresową. Odświeżony pasek ma pomóc w użytkowaniu, zwłaszcza jak korzystamy z wielu funkcji Thunderbirda.
Tak jak wspomniałem, książka adresowa zostanie kompletnie odnowiona. Ma być znacznie czytelniejsza i po prostu nowoczesna. Interakcja z kontaktami również ma zostać ułatwiona.
Twórcy zaimplementują również specjalne karty podglądu. Ich celem będzie generowanie widoku preview niektórych linków, na przykład postów z Twittera. Generowanie ma być proste i automatyczne. Nie będzie od nas wymagało dodatkowych czynności.
Thunderbird 102 ma również zaoferować wczesne, ale gotowe do użytku wsparcie dla protokołu Matrix, czyli takiego do tworzenia czatów. Funkcje importu/eksportu mają być natywne. Nagłówki wiadomości zostaną przeprojektowane. Możemy też spodziewać się ulepszeń UI/UX do OpenPGP oraz obsługi formatu przechowywania Maildir.
Thunderbird 102 ma pojawić się jeszcze w tym roku. Mówi się, że będzie to 28 czerwca. Póki co, Mozilla nie udostępniła wersji nightly, która pozwoliłaby przetestować te nowości. Thunderbird to aplikacja w pełni darmowa i otwarta. Dostępna jest zarówno na Windowsa, jak i macOS i Linuxa. Program do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością.
Źródło: OMG!Ubuntu
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!