Thunderbird 102 zmieni się nie do poznania! Nareszcie

thunderbird
Thunderbird, “jeszcze” aktualne logo

Thunderbird to bardzo spore narzędzie do pracy, które przede wszystkim jest skrzynką pocztową. Zapewne wielu z Was zna tę aplikację, bowiem jest dostępna od naprawdę dawna. Twórcy już pracują nad wersją 102, która wniesie spore nowości.

Thunderbird 102 ze sporymi zmianami i nowościami

Thunderbird to już dosyć stare, ale nadal dobre narzędzie do zarządzania skrzynkami pocztowymi, kalendarzami, zadaniami i innymi czynnościami związanymi z pracą. Jest to naprawdę spory kombajn, który przyda się w pracy, w biurze czy w domu. Od dawna jednak Thunderbird niewiele się zmienia i choć w wakacje doczekaliśmy się wersji 91, tak nadal mamy do czynienia niemalże z tym samym.

Twórcy jednak pracują nad wersją 102, która wniesie całkiem spore nowości. Przede wszystkim dostaniemy nowy pasek narzędzi, a także kompletnie nową książkę adresową. Odświeżony pasek ma pomóc w użytkowaniu, zwłaszcza jak korzystamy z wielu funkcji Thunderbirda.

(fot. Thunderbird)
(fot. Thunderbird)

Tak jak wspomniałem, książka adresowa zostanie kompletnie odnowiona. Ma być znacznie czytelniejsza i po prostu nowoczesna. Interakcja z kontaktami również ma zostać ułatwiona.

(fot. Thunderbird)
(fot. Thunderbird)

Twórcy zaimplementują również specjalne karty podglądu. Ich celem będzie generowanie widoku preview niektórych linków, na przykład postów z Twittera. Generowanie ma być proste i automatyczne. Nie będzie od nas wymagało dodatkowych czynności.

(fot. Thunderbird)
(fot. Thunderbird)

Thunderbird 102 ma również zaoferować wczesne, ale gotowe do użytku wsparcie dla protokołu Matrix, czyli takiego do tworzenia czatów. Funkcje importu/eksportu mają być natywne. Nagłówki wiadomości zostaną przeprojektowane. Możemy też spodziewać się ulepszeń UI/UX do OpenPGP oraz obsługi formatu przechowywania Maildir.

Thunderbird 102 ma pojawić się jeszcze w tym roku. Mówi się, że będzie to 28 czerwca. Póki co, Mozilla nie udostępniła wersji nightly, która pozwoliłaby przetestować te nowości. Thunderbird to aplikacja w pełni darmowa i otwarta. Dostępna jest zarówno na Windowsa, jak i macOS i Linuxa. Program do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!