TicWatch Pro 5 zaprezentowany: nowy procesor i Wear OS!

TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5

TicWatch to znana marka nieco tańszych, ale niezwykle ciekawych smartwatchy z systemem od Google’a. TicWatch Pro 5 to już kolejna generacja zegarka i tym razem oferuje on najnowszy układ Qualcomma!

TicWatch Pro 5 pokazany! Co oferuje?

TicWatch Pro 5 to flagowy smartwatch, który pracuje pod kontrolą systemu Wear OS 3 od Google’a, co zapewnia o pełnej kompatybilności z Androidem. Jest to zarazem pierwszy zegarek, który wykorzystuje procesor Qualcomm Snapdragon w5+ Gen 1 dedykowany właśnie tego typu urządzeniom. Jak dodaje firma Mobvoi, nowy chip oferuje o wiele dokładniejsze zbieranie danych w połączeniu z niższym zużyciem energii.

Producent zapewnia o wysokiej wytrzymałości zegarka. Mowa tu o wykorzystanie aluminium klasy lotniczej czy o szkle Corning Gorilla Glass. Produkt może pochwalić się certyfikatem US-MIL-STD 810H i odpornością na wodę 5ATM. W zegarku nie zabrakło systemu dwóch ekranów, gdzie jeden z nich pobiera mało energii i wyświetla podstawowe dane. Drugi wyświetlacz to OLED. Przekątna ekranu wynosi 1,43 cala. Mamy też 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej na dane.

TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5

Mobvoi chwali się, że zegarek może pracować nawet przez 80 godzin (ogniwo 628 mAh), a obsługa szybkiego ładowania pozwala naładować sprzęt do 65% w 30 minut. Nie zabrakło koronki do sterowania, kompasu, GPS, NFC do płatności czy barometru. Smartwatch posłuży także jako tracker snu. Jest też pomiar Vo2 MAX, SpO2 czy, oczywiście, tętna. Wbudowany głośnik i mikrofon pozwalają wykonywać połączenia telefoniczne bez wyciągania smartfona z kieszeni.

Mobvoi TicWatch Pro 5 – cena

Produkt już trafił do sprzedaży na oficjalnej stronie oraz na Amazonie w cenie 349,99 USD (około 1460 złotych). Zegarek zakupimy w wielu kolorach.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!